Emperyalizme ve Siyonizme karşı Filistin dostları göreve

Filistin direnişi, toprakları işgal edilmiş, kendisi katliamlara uğramış ve sürgün edilmiş bir halkın haklı mücadelesidir. Ancak bu direniş sadece Filistin’in ve Filistinlerin değildir. Bu direniş bizim direnişimizdir çünkü ABD ve İsrail halkların ortak düşmanıdır. ABD emperyalizminin elçiliğini taşıyarak İsrail’in işgal ve ilhakına meşruiyet kazandırmaya çalıştığı Küdus’u savunmak hepimizin görevidir.

Filistin sadece bir ülke değildir. Hürriyet için direnişin parolasıdır. Filistin bayrağı bir ülkenin sembolü değildir. Emperyalizme ve Siyonizme karşı direnişin bayrağıdır. Filistin dostu olmak uzakta yaşayan mazlum bir halka sempati duymaktan çok öte bir anlam taşır. Filistin dostu olmak her zaman ve her yerde emperyalizme ve Siyonizme karşı uzlaşmaz bir mücadele yürütmektir.

Bizim için Filistin dostu olmak, Türkiye’nin NATO’dan çıkmasını, İncirlik başta olmak üzere emperyalist üslerin kapatılmasını, İsrail’le diplomatik, ekonomik ve askeri ilişkilerin kesilmesini savunmak demektir. ABD ve İsrail’e hizmet eden işbirlikçi iktidarlara karşı mücadele etmek demektir.ABD ve İsrail’le dost olan Filistin’e dost olamaz. ABD ve İsrail’le mücadele etmeden de Filistin’le dostluktan bahsedilemez.

Emperyalizme ve Siyonizme karşı Filistin dostları bir platform olarak bu düşünce ve amaçlarla kuruluyor ve platformumuz bu doğrultuda tüm Filistin dostlarını, Trump’ın ABD büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağı 14 Mayıs gününden başlayarak mücadeleyi yükseltmeye çağırıyor. 14 Mayıs günü 12:30’da ABD konsolosluğunun önünde olacağız ve hep birlikte mücadele sloganlarımızı haykıracağız!

Türkiye NATO’dan çıksın, İncirlik kapatılsın!

İsrail’le diplomatik, ekonomik, askeri ilişkiler kesilsin! İsrail elçisi sınır dışı edilsin!

Yıkılsın Siyonist İsrail, Filistin’e özgürlük!

Kudüs Filistinlilerindir!

Nehirden denize bağımsız, laik, özgür ve Sosyalist Filistin! 

Emperyalizme ve Siyonizme karşı Filistin dostları 

Gerçek'i paylaş:

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri