Türk-İş ve KESK yolsuzluğa karşı yürüdü

Bilindiği üzere Türkiye’nin gündemini son iki haftadır, 11 yıldır iktidarda bulunan AKP’nin yolsuzluklarının ortaya çıkması ile sarsılıyor ve çeşitli eylemler ile protesto ediliyor.Bunlardan bir tanesi daha Türk-İş İstanbul şubeleri platformu ve KESK İstanbul şubeleri platformu tarafından yapılan ortak bir eylem ile İstanbul Şişli’de yapıldı.

Şişli Cevahir AVM önünde toplanan kitle “Hırsız var", "Hükümet istifa", "İşçilerin birliği sermayeyi yenecek” sloganları ile Şişli AKP ilçe teşkilatının binasına doğru yürüyüşe geçti. Yaklaşık iki yüz kişilik gruba çevreden kornalarla ve alkışlarla destek geldi. AKP ilçe teşkilatının önüne gelen kitle burada bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada söz konusu krizin, egemenlerin krizi olduğunun altı çizilip, hükümetin yönetemez durumda olduğu ve her yerden pislik kokularının yükseldiği, yolsuzluğun, rüşvetin, yağmanın, talanın üzerini mağdur edebiyatıyla yaptıkları düzenlemelerle kapatamayacaklarının altı çizildi. “Bizler emeğimize, ekmeğimize, geleceğimize sahip çıkıyoruz. İş yerlerinde, alanlarda, sokaklarda var gücümüzle haykıracağız! Hesap soracağız! “ denildi.

Açıklamadan sonra kitle “Bu daha başlangıç mücadeleye devam!” sloganları ile eylemi sonlandırdı. Eyleme EHP ve Kaldıraç da destek verirken, Biz Yüzde 99’uz Platformu da #Hepsigitsin pankartı ile eyleme katıldı.

Gerçek'i paylaş:

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri