Mardan Palace otel işçileri iş bıraktı

Antalya'nın Aksu İlçesi'nde bulunan Mardan Palace Otel'de çalışan işçiler Mayıs ayından beri maaşlarını alamadıkları gerekçesi ile iş bıraktı.

Turizm sektörünün krizde olduğunu iddia eden Mardan Palace Otel patronları dolu otelde aylardır çalışan işçilerinin maaşlarını ödemiyor. Maaşlarını alamayan işçiler bugün sabah mesaisine başlamayarak otel bahçesinde iş bırakma eylemi başlattı. İş bırakan Mardan Palace Otel işçilerinin, Turizm Otel İşçisinin Sesine (TOİS) ulaşması üzerine kamuoyunda ciddi bir gündem oluştu. Bunun üzerine Mardan Palace Otel açık şekilde tehditler savurarak iş bırakan işçileri işten çıkarmakla, yerlerine extra elemaları çalıştırmakla korkutmaya çalıştı. Tüm baskılara rağmen iş bırakma eylemine devam eden işçiler otel bahçesinden ayrılmayarak haklarını alıncaya kadar iş bırakma eyleminin devam edeceğini dile getirdi.

Mardan Palace Otel patronları haklarını alabilmek için iş bırakan işçilerin mücadelesine destek veren Turizm Otel İşçisinin Sesi (TOİS) hakkında da karalama çalışması başlattı. İşçilerin birliği ve mücadelesi için çalışan Turizm Otel İşçisinin Sesi (TOİS) ise tüm karalamalara rağmen mücadele eden Mardan Palace Otel işçisinin yanında olduğunu açıkladı.

Gerçek'i paylaş:

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri