Valeo

Author(s): 

MESS’in toplu sözleşme için dayattığı yüzde 6,4’lük zam ve 3 yıllık sözleşme teklifine karşı Türk Metal üyesi işçiler Bursa Atatürk stady

Gerçek'i paylaş:

The metalworkers of Turkey are engaged in a revolt against the low-wage policy of their bosses, organised in the industry association MES

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Ocak grevi ilk gününde yasaklandı. Renault’da üretimin durdurulmasından bu yana bu satırlar yazılırken üç gün olmuştu. Öteki grev “milli güvenliğe” aykırı ise bu haydi haydi öyle olmalı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bursa'da sarı sendika Türk Metal'den kurtulmak için metal işçilerinin fabrikalarında başlattıkları mücadele dalga dalga Bursa'nın farklı metal fabrikalarına hatta diğer şehirlerdeki metal fabrikalarına yayılıyor. Aşağıda Tofaş'tan Bosch'a, Borçelik'ten Prysmian'a, Coşkunöz'den Renault'a bir dizi fabrikadan metal işçisi arkadaşlarımızın Gerçek Gazetesi'nin Mayıs sayısında yayınlanmak üzere gönderdiği haberleri yayınlıyoruz. Şu an kaynayan bir kazan konumundaki metal fabrikalarında yaşananları güncel olarak Metal İşçisinin Sesi Facebook ve Twitter sayfalarından da takip edebilirsiniz. 

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Türk Metal'den istifa için toplanan işçilere saldıranlar işçiyi yıldıracaklarını düşünürken direniş ve mücadele tüm fabrikaları sardı.

Gerçek'i paylaş:
Valeo beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri