UKKTH

Author(s): 

Türkiye Ortadoğu’da ABD ve NATO’nun en büyük mevzisi iken, Türkiye’nin NATO’dan çıkmasını, İncirlik üssünün kapatılmasını savunmadan, Kürtlere anti-emperyalizm dersi vermek ikiyüzlülüktür! Mavi Marmara katliamından sonra bile İsrail’le ticaret hacmi katlanmışken, AKP iktidarı iki devletli çözüm adı altında Arap dünyası ve Müslüman halklar nezdinde korsan Siyonist oluşum İsrail’e meşruiyet sağlamak için çırpınırken, Türkiye ve İsrail arasındaki ittifakın sona ermesini, kesilmesini savunmadan Barzani taraftarlarının İsrail’e sempatisini ve İsrail’in Barzanistan’a verdiği desteği gündeme getirmek ikiyüzlülüktür!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Orhan Pamuk’un Lenin’e taarruzu boşuna değildir. Pamuk uluslararası burjuvazinin aydınlarına kendisini onore etmelerinden, Nobel edebiyat ödülünü vermelerinden dolayı diyet ödüyor. Onlara sosyalizmin karşısında, kendilerinin yanında olduklarını açıklayarak “üçüncü dünya”nın, yoksul ülkelerin, başıbozuk, melez, anti-emperyalist aydınlarından değil, bona fide bir burjuva aydını olduğunu kanıtlıyor. İşte Nobel edebiyat ödülü bu yüzden Yaşar Kemal’e değil Orhan Pamuk’a verildi!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

BHH ve HDP seçim işbirliğine girerse, bu seçim bloğu onların dışındaki sosyalist, demokrat örgüt ve kişiler için de çekim merkezi olacaktır. Ancak öncelikle her iki blok bileşenlerinin CHP peşinde koşmaktan vazgeçmeleri ve tavırlarını netleştirmeleri gerekir.

Gerçek'i paylaş:

Bu üzerinde çok konuşulmuş yazılmış çizilmiş meseleyi tekrar gündeme getirmemin nedeni aslında basit: Bu kadar tartışılmış olmasına rağme

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Sol, kendi ataletinden sıyrılmalı ve bu temel üzerinde birleştirici bir hareketi inşa etmelidir. Kendi kaderini tayin hakkı konusunda gerçek bir süreç, işçi sınıfı hareketinin, gençliğin ve İspanya solunun, sınıf bağımsızlığı ve özgür cumhuriyetler birliği şiarını üzerinde taşıyan bir bayrak altında harekete geçmesini gerektirir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Avrupa’da siyasi kriz derinleşiyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

2012 yılı Temmuz ayında Suriye’deki iç savaşın bağrında doğan Kürt özgürlük alanı Rojava (Batı Kürdistan), dört parçaya bölünmüş Kürdista

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Basit Kürt milliyetçi bir hareketi ise katılmazdım. Milliyetçiliğe karşıyım çünkü ben. Milliyetçi değilim, milliyetçi düşüncenin hangi ulustan olursa karşısıyım çünkü ben, milliyetçi değilim, milliyetçi düşüncenin hangi ulustan olursa karşısındayım. İster bunlardan olsun, ister ne olursa olsun, Kürtlerden olsun. Katılmazdım ben böyle bir harekete.

Gerçek'i paylaş:

On the 40th anniversary of the coup the Greek colonels engineered and the military occupation of the north of the island b

Gerçek'i paylaş:

40 yıl yeter! Türkiye’nin Kıbrıs’taki askeri işgaline derhal son verin!

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

UKKTH beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri