tutuklamalar

Author(s): 

Halkın vekili kelepçeliyse kendisi yumruğunu kaldıracak, meclisin ağzı bantlanıyorsa kendisi sokakta konuşacak, mahkemenin sanık sandalyesinden gazeteciler, meydanlarda emekçiler haykırmaya devam edecek: Kahrolsun istibdad, yaşasın hürriyet!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İzmir'de çadırların polis tarafından sökülmesinden sonra bir cadı avı operasyonu başladı. Bu avı başlatan devlet, Türkiye'de yaşanan isyanın büyüme potansiyelinden korkuyor. Bu yüzden, devrimcileri evlerinden gözaltına almaya devam ediyor. 

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

(28/06/2012)KESK’li sendikacıların tutuklanmasını protesto etmek üzere KESK İstanbul Şubeler Platformu saat 19.00 da Galatasaray Meydanında Baskılar, tutuklamalar bizi yıldıramaz pankartının arkasında toplanıp alkışlarla, sloganlarla, ıslıklarla Taksim meydanına yürüdü.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Büşra Ersanlı ve Ragıp Zarakolu’nun tutuklanmasının 100. Gününde Eğitim Sen İstanbul Üniversiteler Şubesi Beşiktaş Adliyesi önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

KCK operasyonu kapsamında dün sabah saatlerinde gözaltına alınan DİHA, Özgür Gündem Etha, AFP ve Birgün çalışanı gazetecilerle dayanışmak ve AKP'nin Kürt halkına ile onun dostlarına yönelik tutuklama terörünü protesto etmek için Tutuklu Gazeteciler Platformu'nun çağrısıyla Taksim'de bir eylem düzenlendi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Hükümetin siyasi hasımlarına yönelik başlattığı ve son sürat devam eden tutuklama terörü DİSK, KESK, TMMOB ve TTB'nin öncülüğünü yaptığı bir eylemle İstanbul'da protesto edildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

KESK, DİSK, TTB'nin son dönemdeki artan baskıları ve tutuklamaları protesto için yaptığı eylemlerin İzmir ayağı coşkulu şekilde yapıldı.

Gerçek'i paylaş:
tutuklamalar beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri