Türkiye'nin Suriyeleştirilmesi

Suruç katliamı ve ardından aynı kişilerce planlanıp gerçekleştirilen 10 Ekim katliamı Türkiye'nin Suriyeleştirilmesinin birer parçası olmuştur. Dolayısıyla sanık koltuğunda katliamı yapanların yanında ona göz yumanların da oturmadığı hiçbir duruşma, Suruç için gerçek adaleti sağlayamaz.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Türkiye, Suruç katliamının yıldönümünde hesabı sorulamayan her suçun ardından daha büyük felaketlere sürüklenmiş olduğunu görmelidir. Suruç katliamı davası üzerinde hala gizlilik kararı vardır. Suruç'ta emniyete ulaşan canlı bomba istihbaratının gereğinin neden yapılmadığı hala muammadır. Bu konuda yetkililer hakkında açılan soruşturmaların üstü kapatılmaktadır. Suruç'un üzerinden bir yıl geçti ve şimdi halk geleceğine büyük kaygılarla bakıyor. Türkiye yolunu arıyor. Bizim diyeceğimiz şudur ki, sonunda Suruç'tan başlayarak tüm katliamların her düzeydeki sorumlularının hesap vermediği hiç bir yol halka aydınlık bir gelecek sunmayacaktır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Kurtulmuş, aklı sıra hükümetin üzerine düşeni yaptığını izah etmeye çalışıyor. Oysa özrü kabahatinden büyük. Zira Kurtulmuş'un çizdiği tablo ülkede her 2-3 günde bir bir canlı bomba eylemi girişimi olduğunu gösteriyor. Böyle bir tablo, Diyarbakır mitingi ve Suruç saldırılarından beri gündemde olan istihbarat zaafı tartışmalarının çoktan geride kaldığını göstermektedir. Türkiye, Suriyeleştirilme yönünde hızlı adımlarla ilerlemektedir. Bu ilerleyişin baş sorumlusu da hiç şüphesiz ki izlediği politikalarla Erdoğan ve AKP iktidarıdır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gerçek gazetesi ve internet sitesinde daha önce haberleştirdiğimiz, çeşitli belgelerini yayınladığımız Devrimci İşçi Partisi'nin I. Olağanüstü Kongresi'nin kararlarından, üzerinde yaşadığımız ve devrim yapmak üzere mücadele verdiğimiz toprakların siyasi durumuna ilişkin kararı aşağıda yayınlıyoruz.

Gerçek'i paylaş:

Newroz alanlarında yükselttiğimiz şiarımızı ısrarla yineliyoruz: "Kürtlerle Barış, ABD'yle, AKP'yle, sermayeyle, emperyalizmle, faşizmle, Siyonizmle savaş!" Çünkü şunu biliyoruz: Halkların düşmanı olan bu gerici güçleri yenmeden topraklarımıza barışı ve özgürlüğü getiremeyeceğiz! Türkiye'nin Suriyeleşmesini kardeş emekçi halkların Newrozlaşmasıyla durduracağız!

Gerçek'i paylaş:
Türkiye'nin Suriyeleştirilmesi beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri