Torunlar

Author(s): 

6 Eylül 2014 tarihinde Mecidiyeköy’deki Torunlar Center inşaatında meydana gelen ve 10 işçinin ölümüne sebep olan asansör kazasına ilişkin görülen dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Verilen karar neticesinde 2’si Torunlar inşaat, 4’ü asansör firması, 3’ü iş güvenliği firması personeli olmak üzere 9 sanık hakkında taksirle ölüme sebebiyet verme suçundan 8 yıl 4 ay olarak hapis cezası verildi. Hapis cezaları her sanık için 60 bin 800 TL adli para cezasına çevrildi ve diğer sanıkların da beraatine karar verildi. Verilen bu karar, iş cinayetlerinin önüne geçilmesi noktasında patronlara yaptırım değil aksine patronların aklanması oldu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

HDP'nin Şırnak milletvekillerinden birisi Ferhat Encü. Kardeşi Serhat Encü de dahil 11 akrabasını Roboski katliamında kaybetmişti. Ferhat Encü, 7 Haziran gecesi milletvekili seçildiği belli olduktan sonra Twitter'dan Erdoğan'a sesleniyor: "Uyudun mu @RT_Erdogan Roboskî'nin hesabını sormaya geliyorum."

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Torunlar İ

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Mecidiyeköy Torunlar inşaatta 10 işçinin iş cinayetine kurban gitmesi sonucu İnşaat-İş sendikası 8 Eylül gününe bir çağrı yaptı. İçerideki işçilerin inşaat önüne çıkarak eyleme destek verdi. Biz de Gerçek Gazetesi olarak Torunlar Center'da çalışmakta olan güvenlik sebebiyle ismini vermek istemeyen bir işçiyle röportaj gerçekleştirdik. Bize katliamı ve patron baskısını anlattı.

Gerçek'i paylaş:
Torunlar beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri