toplu sözleşme

Author(s): 

3 milyon kamu çalışanı ve 2 milyona yakın emekliyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri yine skandalla sona erdi. Masaya iki yıl boyunca her altı ay için yüzde 3 ve enflasyon farkı önerisiyle oturan hükümetin teklifi, 2018 için 4+3,5, 2019’da da 4+5’e yükseltildi. Giderek yükselen enflasyon koşullarında bu oranlar kamu emekçisinin alım gücü açısından fiilen sıfır zam demek.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Haftanın ilk gününde ise Birleşik Metal İş sendikası bir açıklama yaparak gayri meşru grev yasağını tanımadıklarını ve mücadeleye devam edeceklerini açıkladı. Bu açıklama üzerinde grev kapsamındaki EMİS işveren sendikasına bağlı Schneider Enerji, Schneider Elektirik, ABB Elektirik ve GE/Grid Solution iş yerlerinde üretim başlamadı. İşçiler fabrikalarına geldi ancak makineler çalışmıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bakırköy Belediyesine bağlı 530 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi kapsamında yürütülen görüşmelerden bir sonuç çıkmayınca Belediye İş S

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bakırköy Belediyesi’ne bağlı 530 işçi toplu iş sözleşmesi kapsamında 19 Ekim günü anlaşmaya varmışlardı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda 14 Ekim saat 12:00’de, Belediye İş Sendikası İstanbul 2.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Nestle işçisi 11 gün süren grevi zafere taşıdı. Sadece Bursa ölçeğinde değil Türkiye ölçeğinde işçilerin gıpta ile bakacakları zam oranları ve sosyal kazanımlarla toplu sözleşme imzaladı. Şimdi bu olumlu örnekten ders çıkarma zamanıdır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Partisi, hem yaklaşan ekonomik krizin faturasının işçi ve emekçilere kesilmesine karşı, hem de genel olarak işçi sınıfının

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Biz birliği haklarımızı alarak sağlayacağız. Kamu emekçisinin 657’sine de işçinin kıdem tazminatına da dokundurtmayacağız! Eşitlik istiyoruz! Ama sefalette değil! İşçiye iş güvencesi, kamu emekçisine de grev ve toplu sözleşme hakkı sağlanmasıyla!

Gerçek'i paylaş:

3 Aralık’ta fiilen, 4 Aralık’ta resmen greve başlayan Tez-Koop-İş üyesi ODTÜ işçilerinin grevi anlaşmayla sona erdi.

Gerçek'i paylaş:

3 Aralık’ta fiilen, 4 Aralık’ta resmen greve başlayan Tez-Koop-İş üyesi ODTÜ işçilerinin mücadelesi sürüyor.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

toplu sözleşme beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Gerçek Gazetesi Sayı 98

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri