Texim

Author(s): 

İşte örgütlü sansürün kör bıçağından Devrimci İşçi Partisi’nin yayın organı olan sitemiz gerçekgazetesi.net de nasibini aldı. Texim Giyim Şirketi,  “Texim işçilerine polis müdahalesi”,  “Texim Triko’da işçi kıyımı”, “ Texim Triko’da sınıf dayanışması”  başlıklı yazılarımızın “ şirketin kimlik haklarını ağır bir şekilde ihlal ettiğini,  içeriğinin tek taraflı, haksız ve hukuki dayanaktan yoksun iddialardan ibaret olduğunu”  iddia ederek “yayından kaldırılmaları” talebinde bulundu. Bakırköy 6. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından yapılan inceleme sonucunda,  direniş haberlerine dair yayınladığımız söz konusu üç yazının kaldırılmasına karar verildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Texim'de 89 gündür devam eden direniş bugün sona erdi. Bir süredir Teksif sendikası ile Texim patronu arasında gerçekleşen görüşmeler sonucunda Texim patronu, daha önce işten çıkardığı 36 işçiden, işe geri alınmayı isteyenlerin istisnasız tamamını işe geri almayı kabul etti. Orada çalışmak istemeyen işçiler ise tazminatlarını alacak. Böylelikle en son sadece 12 işçiyi işe geri almayı isteyen patron, direniş karşısında çaresiz kaldığını göstermiş oldu. Ayrıca, bu direnişin önemli kazanımlarla sona ermesi, Tekstil sektöründe sendikal örgütlenmenin yayılması açısından da önemli bir kazanım oldu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşte, kendi kârı için işçiyi ekmeğinden etmekten çekinmeyen, hak yiyen, işçinin Ramazan Bayramı’nı gasp eden, nihayet canına kasteden ve tüm bu fiillerine dini, Kur’an’ı alet etmeye çalışan bu patron, sınıf farkının her şeyin önüne geçtiğini gösteriyor bir kez daha.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul Merter'de 50 gündür direnişlerini sürdürmekte olan Texim Triko işçilerine polis saldırdı. Saldırı sonucunda bir işçi bayıldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Texim Triko işçilerinin direnişinin 40. gününde, Teksif Sendikası'nın Bursa Şubesine bağlı, aynı Texim Triko gibi direnişte olan Optimax işçilerinden sınıf dayanaşmasına örnek olacak bir ziyaret gerçekleştirildi ve sınıf dayanışması mesajları verildi.

Texim fabrikasının önünde toplanan işçiler: “Yaşasın sınıf dayanışması”, “Gün gelecek devran dönecek Teksim, işçiye hesap verecek”, “Sendika haktır”, Teksim'e sendika girecek başka yolu yok”, “Ölmek var dönmek yok” sloganları attılar. Direniş halayı çeken işçilere, çevreden alkış ve ıslıklarla destek geldi.

Destek eyleminden sonra, Optimax işçilerini uğurlamak isteyen Texim işçileri, eylemin yapıldığı caddede, adeta bir işçi konvoyu yapıp, “Yaşasın sınıf dayanışması” sloganları attılar. Texim işçilerinin direnişi halen devam ediyor.

Gerçek'i paylaş:
Texim beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri