tek gıda iş

Author(s): 

Bugün Türkiye'de gözlerin bu yürüyüşe çevrildiği bir aşamada, işçi sınıfının acil sorunlarını gündeme getirme çabasını anlamak mümkündür. Ancak madem bu sorunlar ortadadır ve acildir, esas ihtiyaç sendikaların patronlardan ve patron partilerinden bağımsız bir güç birliği oluşturmalarıdır. Sendikalar önü çekmelidir.

Gerçek'i paylaş:

900 Nestle işçisi 21 Haziran günü saat 08:00’de greve çıktı. Taleplerinin arasında 600 liralık maaş artışı ve çalışma koşullarının iyileştirilmesinin yanı sıra kiralık işçiler için istenilen talepler de oldukça dikkat çekici. Arkadaşlarının 10 ay çalıştırılmasına karşılık iş güvencesinin arttırılması yönünde talep sunan işçiler mücadelelerinde kararlılar.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Geçtiğimiz aylarda metal işçilerinin Bursa, Kocaeli, Eskişehir ve Ankara'dan yükseltiği mücadele ateşi, Mani

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Partisi direnişçi Nestle işçilerini fabrika önünde kurdukları çadırda ziyaret etti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gebze Çayırova'da kurulu Kent Mondelez fabrikasında grev devam ediyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

DİP Adana örgütü üyeleri, grevde üçüncü haftalarına giren Adana Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Amylum Nişasta fabrikasında çalışan Tek Gıda-İş sendikası üyesi işçileri grev çadırında ziyaret ederek destek ve dayanışma duygularını iletti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Partisi İzmir İl Örgütü, Menemen’de 181 gündür direnişlerini sürdüren Savranoğlu Deri Fabrikası işçilerine ve AOSB’de Billur Tuz Fabrikasından atılarak 28 gündür direnişlerini sürdüren işçiler toplu bir ziyaret gerçekleştirdi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşten atılan 47 işçinin ve daha sonra atılan iki işçiyle toplam 49 işçinin araklıksız sürdürdüğü fabrika önü eylemi yeni bir boyut kazandı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşçi direnişlerinin adeta kalesi haline gelen İzmir'den, İzmir'in direniş yapan onurlu işçilerinden Türkiye işçi sınıfına bin selam!...

Gerçek'i paylaş:
tek gıda iş beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri