taşeron yasaklansın herkese güvenceli kadro

Author(s): 

Taşeron yasası uyarınca eski hükümlü olan ve emekliliği gelen 150 bin işçinin işsizlikle karşı karşıya kalması nedeniyle, DİSK Genel-İş s

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Merhaba,

Ben yaklaşık 3 yıl önce, İstanbul Maltepe Belediyesi’nde çalışan bir taşeron işçisiydim. Hepinizin bildiği gibi belediyelerdeki taşeron işçileri, geleceği ve güvencesi olmadan çalıştırılırız. Bizler de Maltepe Belediyesi taşeron işçileri olarak aynı sizin yaptığınız gibi anayasal hakkımızı kullandık, sendikada örgütlendik. Ve daha güvenceli çalışmak istediğimiz için CHP'li Maltepe Belediyesi tarafından işten atılmıştık. Sözde taşeronluğa karşı olduklarını her platformda anlatan CHP sözcüleri iş kendi belediyelerine geldiğinde her türlü kuralsızlığı kural olarak kabul edip, biz asıl işi yapan taşeron işçilerine her şeyi mübah görmekteler.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Türkiye işçi sınıfı, tarihinde yaşadığı en büyük işçi katliamında resmi rakamlara göre 301 sınıf kardeşini kaybederken takvimler 13 Mayıs 2014’ü gösteriyordu. Soma katliamı, yıllarca bu ülkenin işçisine ve emekçisine “iş kazası” diye sunulan cinayetlerin en büyüklerinden biriydi. İşçinin sağlığı ve güvenliği şirketler için gider kalemi oldukça, işçinin hayatının değerinin de patronun ödeyeceği tazminatlarla ölçüldüğünün bir ifadesiydi. Katliamın üstü öyle bir kapatılmaya çalışıldı ki, daha sonra yeni cinayetlerin, yeni işçi katliamlarının yaşanacağı o günden belliydi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

"Fabrikalar bankalar devletin, devlet işçinin!" şiarıyla başlattığımız kampanyamıza İstanbul'da devam ediyoruz.

14 Şubat günü "İşçiye iş güvencesi, kamu emekçisine grevli toplu sözleşme", "Asgari ücret açlık sınırının üstüne", "Taşeron yasaklansın, herkese güvenceli kadro" taleplerini içeren stickerlarımızı tekstil, turizm ve otel işçilerinin yoğun olarak bulunduğu Çağlayan ve Bomonti çevresine yapıştırdık.

Stickerlarımızı yaptıktan sonra işçi ve emekçi kardeşlerimiz merakla ve dikkatle okudular. Taleplerimizi işçi ve emekçilere ulaştırmaya devam ediyor olacağız.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Partisi, hem yaklaşan ekonomik krizin faturasının işçi ve emekçilere kesilmesine karşı, hem de genel olarak işçi sınıfının

Gerçek'i paylaş:
taşeron yasaklansın herkese güvenceli kadro beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri