Taner Yıldız

Author(s): 

13 Mayıs 2014’te Türkiye işçi sınıfı tarihteki en büyük iş katliamlarından birinde 301 evladını yitirdi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Somalı vatandaşa sormalıymışız; o yerli kömür istiyormuş. Bakan beyin kulakları herhalde başta Somalı madenciler olmak üzere birçok maden işçisinin “madenler kamulaştırılsın” ve “biz tarlalarımızı geri istiyoruz” taleplerine tıkalı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Soma’ya bugün ciddi bir belirsizlik damgasını vuruyor. İşçiler daha altı ay önce yaşanmış bir faciadan sonra şimdi de işsizlik felaketiyle yüz yüze gelmiş durumda. Ama, öte yandan, sanki anlamlı bir çıkış yolu varmış gibi işçiyi bekleten bir sendika var. İşçilerin örgütünün işçilerin yanında durmaması, yeri göğü sarsabilecek bir işçi topluluğunu hareketsizliğe sevk ediyor.

Gerçek'i paylaş:

Maden işçilerini katledenler hesap verecek! Hükümet istifa! Talepler kabul edilene kadar genel grev! Ölüm sayısını gizlemeyin! Katliamın nedenlerini ortaya çıkartmak için Bağımsız Soruşturma Komisyonu! Soma’da fiili sıkıyönetime hayır! Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. patronu ve yöneticileri derhal tutuklansın! Soma madenleri derhal işçi denetiminde kamulaştırılsın! Özelleştirmeler derhal durdurulsun! Bütün madenler yeniden kamulaştırılsın! Madenlere özel sektörü sokmayın!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gecenin bir yarısı uyurken içerki odalardan gelen tıkırtıların iki olağan şüphelisi vardır: Hırsız ve kedi.

Gerçek'i paylaş:
Taner Yıldız beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri