sungur savran

Author(s): 

Devrimci İşçi Partisi Genel Başkanı Sungur Savran ile BirGün Pazar tarafından yapılan röportajı, Gerçek gazetesinin okurlarının bilgisine sunuyoruz. Sungur Savran, doların yükselişi, Türkiye ekonomisinin krizi, son dönemde bir yanda gerici, faşist, proto-faşist hareketlerin diğer yanda kitle mücadelesi ve solun yükselişi ile Türkiye'de istibdada karşı izlenmesi gereken politika gibi konularda 5 soruya devrimci bir sınıf perspektifi ve politikası ile yanıt verdiği röportaj ilk olarak BirGün Pazar'da 3 Haziran tarihinde yayınlanmıştır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü, öğrenci kulüplerinin etkinliklerini sansürlemeye, yasaklamaya devam ediyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Sosyal Araştırmalar Vakfı’nın düzenlediği “100.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşçi sınıfının ve emekçilerin can yakan gündemlerini öne çıkartmak ekonomik krizin faturasını işçi sınıfına ödetilmesine, grev yasaklarına, işçi ve emekçilere yönelik hak gasplarına, sendikalara uygulanan toplantı yasaklarına, artan işçi ölümlerine karşı çıkmak amacıyla 178 akademisyen, yazar, sendikacı ve siyasetçi “Birliğe, mücadeleye ve dayanışmaya çağrı” başlığı taşıyan bir bildiri ile mücadele çağrısında bulundu. Metnin imzacıları 17 Mart Cuma günü İstanbul'da TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde Ankara'da ise eş zamanlı olarak Eğitim-Sen 5 No.lu Şube'de bir basın toplantısı düzenledi.Bildiri aynı zamanda işçi ve emekçileri inşa edilmekte olan istibdad rejimine karşı referandumda HAYIR demeye de çağırıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Revolutionary Marxismis a brand new journal of theory with quite a long history. The irony derives from the fact that this journal is the English edition of a journal that has been published in Turkish for ten years. Devrimci Marksizm has now brought out its first special annual issue Revolutionary Marxism 2017.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci Marksizm dergisinin 10. yılında dergi okurları, devrimci öğrenciler, işçiler ve Marksizmi bir eylem kılavuzu olarak görenler "Devlet, Sosyalizm, Devrim" konferansında bir araya geldi. İstanbul’da Cezayir Konferans salonu tüm gün boyu devam eden konferans süresince tamamen doluydu. Tüm oturumlar Devrimci Marksizm dergisinin Facebook sayfasından canlı yayınlandı, konferansa gelme şansı bulamayan, farklı şehirlerde yaşayan yoldaşlarımız, dostlarımız da konferansı canlı takip etme imkânı buldu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 
Sungur Savran, a leader of the DIP, was interviewed by Doug Henwood, director of the US radio station Left Business Observer (LBO), on
Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gerçek gazetesinin her ay gerçekleştirdiği okur kahvaltısı 16 Ağustos Pazar günü yapıldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

3. Avrupa-Akdeniz Konferansı'nın ikinci günü Avrupa, Ortadoğu ve Balkanlar üzerine sunumlar ve tartışmalarla geçti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Konferans, 18 Temmuz Cumartesi günü Yunanistan Gazeteciler Sendikası binasının konferans salonunda gerçekleşen açılış oturumu ile başladı. Açılış oturumunun başkanlığını Devrimci İşçi Partisi Genel Başkanı Sungur Savran yaptı. Divanda ayrıca İtalya'dan Komünist İşçi Partisi (PCL) Genel Sekreteri Marco Ferrando, Rusya Komünistleri Partisi (RPK) Merkez Komitesi adına Yosif Abramson, yine Rusya'dan Birleşik Komünist Partisi adına Darya Matina ile Yunanistan Devrimci İşçi Partisi Genel Sekreteri Savas Mihail Matsas yer aldı. Konferansa ayrıca Bulgaristan, Makedonya, Polonya, Danimarka, Portekiz, Avusturya, Finlandiya, İskoçya, Güney Afrika, Brezilya ve Kıbrıs'tan da katılım vardı.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

sungur savran beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri