sınıf

Bu 1 Mayıs’ta AKP’nin yalanlarına, savaşına, işçilerin haklarını gasp etmesine ve özgürlük namına ne varsa gösterdiği düşmanlığa karşı alanları dolduracak olan işçilerin yanına kendi sınıfımızın saflarına katılalım ve kurtuluşumuzun tohumlarını hep birlikte atalım!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Partili liselilerin çıkardığı Sınıf bülteni meslek liseli öğrencilere sesleniyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Adana'da 1

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

"Rakip değil, gel yoldaş olalım!" şiarıyla yola çıkan Sınıf'ın 5. sayısı çıktı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

17 Nisan Cuma günü İstanbul'un farklı semtlerinden liseliler olarak Abbasağa Parkı'nda Sınıf bülteninin yeni sayısı için buluştuk.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bültenimizle birlikte, liselerdeki sınıflarımızdan toplumdaki sınıfımıza omuz vermeye, liselerde örgütlenmeye devam ediyoruz. 

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Yarın 2 milyondan fazla insan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı'na girecek; yani üniversiteye gidip gidemeyeceğine karar verilen sınavın ilk aşamasından geçecek. Biz onların bize verdikleri şıklardan birini işaretlemiyoruz, seçimimizi onların bize sundukları arasından yapmıyoruz! Yarış atı gibi birbirimizin önüne geçmeye çalışarak, test çözerek bir geleceğimizin olmayacağını biliyoruz. Çünkü gelecek rekabetle değil, yoldaşlıkla inşaa edilir!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İlk sayısı İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Adana, Bursa ve Tekirdağ Çorlu’da birçok liseliye ulaştırılan politik lise dergisi olan Sınıf yeni sayısı ile beraber daha fazla liselinin sesi olmaya devam ediyor. 

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bu yıl yine sıralarımıza oturduk, sınıflarımızda yerimizi aldık. Hatta öğretim yılının ikinci dönemine geçmemize az kaldı. Kimimiz TEOG denilen sınavdan yeni çıktık ve lisede birkaç sene olsun rahatlayacağımızı düşünüyoruz, kimimiz ise bir kaç yıl pek de rahatlamayarak okuduktan sonra bu sefer üniversite sınavı için yarış atı misali hazırlanıyor. İster liseye yeni başlamış olalım, ister üniversiteye kapağı atmaya uğraşıyor olalım, lise sıralarında oturduğumuz süre içinde aynı sorunları yaşıyoruz. Sınavlarla, takdir olsun teşekkür olsun belgelerle, sözlü notlarıyla uğraşıyoruz; gençken yapılacak onca şey varken biz oturmuş test çözüyoruz! Bir de üstüne o kadar uğraşıyoruz, istediğimiz gibi nitelikli, bilimsel bir eğitim alamıyoruz.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Emekçi ve işçi çocukları yine en zor şartlar altında okumak zorunda kalıyor. Yani anlaşılacağı üzere mesele sınıfsal. Bu eşitsizlik ve sömürü düzeniyle savaşmanın tek yolu da sınıf siyasetine yönelmekten geçiyor. İşte o yüzden haydi genç arkadaşlar sınıf siyasetine! Safınız işçi sınıfının yanı olsun!

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

sınıf beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri