Sıfır Ahmet Paşa

Author(s): 

Biz hem ABD’nin bölgeye müdahalesine, hem de IBSİD’in mezhep fitnecisi gericiliğine karşıyız. Peşmergenin de ABD hava savaşının kara gücü olmaya hazırlandığı ortadadır. Ama geriye ABD ile işbirliği yapmaksızın IBSİD’le mücadele eden Kürt güçleri kalıyor: Rojava ve KCK!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bu kadar başarısız birinin elinden tutarsanız o size büyük borç içine girmiş demektir. Prestijinin yerlerde dolaştığını, sizin onun elini bıraktığınız anda kurda kuşa yem olacağını bilir. Onun için de size biat eder. İşte Tayyip Erdoğan belki de en çok bu yüzden Ahmet Davutoğlu’nu tercih etmiştir.

Gerçek'i paylaş:

IBSİD Irak Sünnilerinin yurtsever dürtülerinin ordusu değildir, Profesör Davutoğlu! O kara bayraklı örgüt, Irak Sünnilerinin ezilmişliğinden istifade eden İslam dünyası içi bir iç savaş örgütüdür.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Irak Sünnileri daha on yıl önce kendilerini çoğunluk Şiiler karşısında güçlü kılan ve güvenceye kavuşturan Saddam Hüseyin’in izleyicileriydi. Saddam’ın işgalci ABD tarafından düzmece bir mahkemede yargılanarak idam kılığında katledilmesinden sonra doğan boşluk işte şimdi IBSİD tarafından doldurulmuş bulunuyor. Saddam kadar, Arap dünyasının ölçüleriyle laik bir önderden Bekir el Bağdadi kadar bağnaz İslamcı bir öndere!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Suriye provokasyonu seçimlerle ilgili değil. Asıl halkın ayağa kalkması ihtimaline tedbir olarak yedekte tutuyor savaşı. Bunu daha çok tartışacağız ama.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gidin Profesör Davutoğlu, gidin! Tarihin gördüğü en başarısız dışişleri bakanı sıfatını hak ediyorsunuz, gidin! Türkiye ve Ortadoğu’nun yakasını bırakın, gidin! Halkların başına daha fazla şer getirmeden gidin!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Kasım sonunda bütün dünya Birleşmiş Milletler’i temsil eden 5+1 grubu ile İran arasında nükleer silah üretimi iddiası çevresinde yıllardır sürmekte olan anlaşmazlık konusunda Cenevre’de yapılan görüşmeler, hiç beklenmedik bir şekilde sorunu altı ay boyunca donduran ve diplomatik bir çözüme kapı açan bir anlaşma ile sonuçlandı. Anlaşma aslında yalnızca bir ateşkes gibi görülmeli: Nihai çözümün ne olacağı henüz belli değil. Hatta tarafların niyetleri bile.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Kıbrıs sorunu doğal gaz ticareti meselesi değildir. Kıbrıs sorunu Kıbrıslıların kendi kaderini tayin etme hakkının emperyalistler ve sömürgeci Türkiye tarafından Kıbrıslıların elinden alınması sorunudur.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bu utancı Türkiye halkı kaldırmaz. Hele Gezi ile başlayan halk isyanından sonra hiç kaldırmaz. Bu duvar yıkılacak!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Ahmet Atakan’ın cansız bedeni yerde yatarken bu iki şahıs dünyaya bakanlık koltuğunun üzerinden bakamamalı. Onlar Ahmet’i düşürdü, öldürdü. Biz de bunları düşürüp siyasi hayatlarına son vermeliyiz!

Gerçek'i paylaş:
Sıfır Ahmet Paşa beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri