şiddet

Author(s): 

Bozuk sağlık sistemi sürdükçe yaşanan intihar ve şiddet olayları ne yazık ki son bulmayacaktır. Şiddet olaylarının son bulmasının yolu eşit, ulaşılabilir, nitelikli ve ücretsiz bir sağlık hizmetin-den geçmektedir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde Taksim Tünel’de bir araya gelen kadınlar şiddete, taciz

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul’da kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü yürüyüşü için Taksim Tünel’de bir araya geldi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Savaşların bilançoları sadece insan ölümleri, ekonomik kayıplar, kentlerin yağmalanması değil. Kadınlara yönelik tecavüzler, işgalcilerin kadınları hamile bırakması, fuhuşa zorlaması, savaş ganimeti gibi esir alması, işkenceler ve çocuklara yönelik tecavüzler savaşların yıkıcı sonuçlarından. Kadınların bir meta olarak görüldüğü bu düzende başta I. ve II. Dünya Savaşı olmak üzere tüm emperyalist savaşlarda, sömürge savaşlarında, mezhep savaşlarında, darbelerde, soykırımlarda kadınlara sistematik olarak tecavüz edilmiş, savaş bir kez de kadın bedeni üzerinden verilmiştir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Cansu Kaya. Bu isim 2015 yılında öldürülen 144 kadından sadece biri.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

25 Kasım, Dominik Cumhuriyeti’nde, Patria Mercedes, Minerva Argentina ve Maria Terasa Mirabel’in, Trujillo diktatörlüğüne karşı yürüttükl

Gerçek'i paylaş:
şiddet beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri