SES

Author(s): 

Sağlık Emekçileri Sendikası, yaz döneminden itibaren Türkiye’nin birçok ilinden üye ve temsilcinin görev alarak kurduğu Sendika Okulunda,

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

12 Mayıs Hemşirelik haftası kapsamında tüm hastanelerde ve sağlık kurumlarında SES'in (Sağlık Emekçileri Sendikası) öncülüğünde basın açı

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Dr. Orhan Çetin'in yaşamına son vermesi de bu süreçte hayatını kaybeden diğer emekçilerle birlikte tarihe birer yargısız infaz olarak geçecektir. Dolayısıyla gayri meşru OHAL'in kararını alanlar da, her kademede OHAL tasfiyelerini yürütenler de bu yargısız infazların sorumlusudur.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

3 Kasım Perşembe günü İstanbul Üniversitesi Demokratik Üniversite Girişimi, SES Aksaray Şubesi, Eğitim Sen İstanbul 6 No’lu Üniversiteler Şubesi, İstanbul Tabip Odası, Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği’nin çağrısıyla, Beyazıt’ta KHK ile işten atılan akademisyenler için bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Üniversite zararda diye bizim yol ücretlerimizi kesip, maaşlarımızın yüzdelik dilimlerini düşürdünüz mü? Şimdi bu haklarımızı mahkeme yoluyla aldığımız için sendika temsilcisini Avcılar medikoya sürdünüz mü? Hastaneye 1000 TL’ye alınması gereken malzemeyi 7000 TL’ye aldınız mı? Kalp krizi geçirip felci kalan arkadaşımıza Recep hocamız biz haklarınızı veremeyiz mahkemede ara hakkını dedi mi? Zafer’i lağım çukuruna sokup hasta olup ölmesine neden oldunuz mu? Ali’yi işitme kaybı yaşayıp meslek hastalığı raporu aldığı için işten attınız mı? Taşeron firmalarda bazı işçilere çalışmadan maaş ödediniz mi? Temizlik malzemeleri uygun özellikler taşımadığı halde kabul ettiniz mi? Yemek firması hastanenin etini çaldı, 180 bin TL cezasını hala neden kesmediniz? Çalışanlara ve hastalara mikroplu yemek yedirdiniz mi? İşçi sağlığı ve iş güvenliği temsilcisi Cemal Bilgin’i taşeron işçi mücadelesi verdiği ve tüm bunları araştırıyor diye işten attırdınız mı?

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Çapa Tıp Fakültesi’nde 40’a yakın çalışanın zehirlenerek acile başvurmasının ardından, üniversite yönetimi bozuk yemek çıkaran taşeron şirketin üzerine gitmek yerine zehirlenme vakasıyla ilgili araştırma talep eden taşeron işçi temsilcisi işyeri İşçi Sağlığı Baş Temsilcisi Cemal Bilgin’i işten attı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul Üniversitesi rektörlüğü son olarak işte bu mücadelenin en önde gelen isimlerinden Güneş Cengiz'i sürgün ederek tüm üniversite çalışanlarına göz dağı vermeye çalışıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Yaklaşık 20 gündür devam eden sokağa çıkma yasakları can almaya devam ediyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 
10 Ekim Ankara Katliamı’nın ardından ilan edilen grev ve boykot, İzmir’de 2’inci gününde de etkili eylemlerle sürüyor.
Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

SES beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri