sansür

Author(s): 

Doğan Medya Grubu “çok gizli” sürdürülen görüşmeler sonunda 1 milyar 100 milyon dolara (borçlar düşüldükten sonra 890 milyon dolar) Demirören Medya Grubu'na satıldı. Satış Hürriyet ve Posta gazeteleri ile Kanal D ve CNN Türk televizyonları da dâhil olacak şekilde tüm gazete, dergi, televizyonlar, dağıtım şirketi YAYSAT ve Doğan Haber Ajansını kapsıyor. Satışın ardından Demirören'e ait gazetelerin toplam tirajı 900 bine yaklaşacak ve Türkiye'deki günlük 3,1 milyon gazete satışının üçte biri Demirören’in kontrolüne geçecek.Erdoğan Demirören daha önce PKK ile yapılan müzakerelerin, sahibi olduğu Milliyet’te yayınlanması dolayısıyla Tayyip Erdoğan’dan telefonda azar işitmesi ve ağlamasıyla gündeme gelmişti.Telefon görüşmesinin ardından Demirören, Milliyet’in genel yayın yönetmeni Derya Sazak’ı kovmuştu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Çağrıcılığını Ali Ergin Demirhan (Sendika.Org Editörü), Arzu Demir (Etkin Haber Ajansı Editörü), Celal Başlangıç (Gazeteci), Çağdaş Kapla

Gerçek'i paylaş:

Şimdi anlıyor musunuz neden “Nâzım’ın yakasından düşün!” diye çırpındığımızı? Şimdi anlıyor musunuz neden “sekter” olduğumuzu?

Gerçek'i paylaş:

Tayyip Erdoğan hükümeti, Türkiye’de var olan siyasi rejimi bir delil karartma rejimine çevirmiştir.AKP’nin açılımı artık Aklama ve Karartma Partisi’dir! Suçluların telaşı içinde Erdoğan artık ne yaptığını bilmez hale gelmiş, ülkenin ve halkın karşısında büyük bir tehlike arz etmeye başlamıştır. Mutlaka görevden ayrılması gerekiyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İzmir Sansür'e karşı yürüdü!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Plaza emekçileri sosyal medyadan örgütlenerek saat 12:30'da NTV'nin Maslak'taki binasının önünde buluşarak yanlı yayın yapan televizyonu protesto etti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşte örgütlü sansürün kör bıçağından Devrimci İşçi Partisi’nin yayın organı olan sitemiz gerçekgazetesi.net de nasibini aldı. Texim Giyim Şirketi,  “Texim işçilerine polis müdahalesi”,  “Texim Triko’da işçi kıyımı”, “ Texim Triko’da sınıf dayanışması”  başlıklı yazılarımızın “ şirketin kimlik haklarını ağır bir şekilde ihlal ettiğini,  içeriğinin tek taraflı, haksız ve hukuki dayanaktan yoksun iddialardan ibaret olduğunu”  iddia ederek “yayından kaldırılmaları” talebinde bulundu. Bakırköy 6. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından yapılan inceleme sonucunda,  direniş haberlerine dair yayınladığımız söz konusu üç yazının kaldırılmasına karar verildi.

Gerçek'i paylaş:
sansür beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri