Samsun

Author(s): 

Gerçek Gazetesi'nin her ay düzenli olarak yayınladığı "Fabrikalardan Haberler" köşesi Mart ayında da Ankara'dan Antalya'ya ve Samsun'a kadar önemli işçi merkezlerinden haberlerle dolu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

1 Aralık’ta yapılan tasfiyelere karşı üniversite rektörlüğü önünde bir basın açıklaması ile tasfiyeler protesto edildi. Yapılan eylem, akademisyenlere hiçbir savunma hakkı tanınmaksızın yapılan suçlamaları ve iftiraları boşa çıkarttı diyebiliriz. Zira OHAL’e ve baskılara rağmen rektörlük önünde son dönemlerin en etkili eylemlerinden biri yapıldı. Rektörlük önüne gelen akademisyenler, öğrenciler, idari personeller ve işçiler KHK’ların emekçilerin gözünde hükümsüz olduğunu, akademisyenlerin bilimsel çalışmalarıyla, dik duruşları ve mücadeleleriyle kendilerini kanıtlamış olduklarını gösterdiler.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

“Hatamız yok!” Samsun’da TOKİ’nin (Toplu Konut İdaresi) iki derenin arasına inşa ettiği toplu konutları sel basınca dördü çocuk beş kişi hayatını yitiriyor. Bu konutların yapımı sırasında TOKİ Başkanı olan, yani konutların birinci dereceden idari sorumlusu olan, bugün de Şehir ve Çevrecilik Bakanı olan, yani yeni yaşanmış olan felaketin birinci dereceden  siyasi sorumlusu olan Erdoğan Bayraktar, “hata yok” diyor! Demecini daha ayrıntılı yazmak ibretlik niteliğini daha da iyi görmek bakımından yararlı: “Bizim binalarda gerek afet yönünden, gerek imar yönünden, gerekese de proje yönünden bir hata yok. Dizaynında, projesinde, ruhsatında ve iskânında bir probleme rastlanmadı.” Yok, yok, yok. Hiçbir sorun yok!

Gerçek'i paylaş:
Samsun beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri