protesto

Author(s): 

Komşumuz Ermenistan bir aya yakın süredir kaynıyor. Ermeni halkı, başkent Erivan’ın Cumhuriyet meydanında Gezi Parkı’nın işgaline çok benzeyen bir atmosferde, neredeyse bir karnavaldaymışçasına neşeyle, şarkıyla, dansla düzene meydan okuyor. Gençlik büyük bir ağırlık taşısa da her yaştan, sınıftan ve hayat tarzından insan birlikte hareket ediyor. Amaçları zaman içinde değişti, genişledi, derinleşti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Fotoğraftaki duvar yazısı: “İskat el-kanunü’l-maliyye”, yani “Maliye kanunu iptal edilsin!” Sosyal medyada ise, “Ne bekliyoruz?” slog

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İranlılar, 2017 yılını sokaklarda noktalamaya, 2018’e de giderek yükselen bir isyanla girmeye karar vermiş görünüyorlar. 28 Aralık günü başlayan ve kısa sürede Meşhed, Kirmanşah ve İsfahan gibi kentlere yayılan gösteriler, beklenmedik bir hızla diğer şehirlere de sıçradı. 2018’in ilk günü itibariyle ölü sayısı 18’i bulurken, göstericilerin talepleri de gıda fiyatlarındaki artışın ya da artan işsizliğin protestosundan, rejimi bir bütün olarak karşılarına alan bir çizgiye evrildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

5 Mayıs Cuma günü İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Ayazağa Kampüsü’nde taşeron temizlik işçisi olarak çalışan Murat Danacı, Elektrik El

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Şaibeli 16 Nisan referandumuna bir itiraz da İzmir'den geldi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Öğrencileri, akademisyenleri, asistanları ve işçileri bir araya getiren Koç Üniversiteliler Dayanışması, 16 Şubat'ta Kanun Hükmünde Karar

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Meksika yeni yıla kitle eylemleri ve büyük çatışmalarla giriş yaptı. 2012’den beri ülkeyi yönetmekte olan Peña Nieto, 1 Ocak’ta Meksika halkına, akaryakıt fiyatlarına yüzde yirmiyi bulan miktarlarda zam yapılacağını duyurdu. Üstüne bir de utanmadan ekledi “Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız?”

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Mecliste kurulan Boşanma Komisyonu’nun kadın düşmanı raporlarına karşı Kadın Cinayetlerine karşı Acil Önlem Grubu’nun çağrısıyla 18 Haziran Cumartesi günü Beşiktaş’ta kadınlar bir araya geldi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Meclis Boşanma Komisyonu'nun son düzenlemelerini protesto etmek ve cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yine geçtiğimiz günlerde "doğum kontrolü ihanettir" sözleri üzerine Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Eylem Platformu'nun çağrısıyla Taksim'de Mis sokakta bir eylem yapıldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Aile bütünlüğünü olumsuz etkileyen unsurlar ile boşanma olaylarının araştırılması ve aile kurumunun güçlendirilmesi için alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan meclis araştırması komisyonunun geçtiğimiz gün Meclis'e sunduğu rapor ile kadın ve çocuk haklarının çok büyük ölçüde yok etmeye çalışmaktadır. Buna karşı Antalya Kadın Platformu'nun çağrısı ile 26 Mayıs Perşembe günü saat 19.00'da Attalos Heykeli'nde bir araya gelen kadınlar basın açıklaması gerçekleştirdi.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

protesto beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri