Özsavunma

Author(s): 

Eskişehir’de kadınlar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle Eskişehir Demokratik Kadın Platformu’nun çağrısıyla saat 18:30’da Espar

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde Taksim Tünel’de bir araya gelen kadınlar şiddete, taciz

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bir süredir darbe girişimi, soruşturmalar, OHAL, Suriye’de savaş derken kadına yönelik şiddet haberleri gündemde epey geri sıralarda kalm

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Öz savunma yaptığı için yargılanan ve dün kefaletle tahliye edilen Çilem Doğan için 21 haziranda Adana'da ve başka birçok şehirde şenlik düzenlendi.

Erkek şiddetine karşı öz savunmanın kazanımını kutlamak amacıyla Adana’da toplanan kadınlarla birlikte Devrimci İşçi Partili Kadınlar da şenlikte yer aldı. Şenlik, halaylarıyla, danslarıyla ve şarkılarıyla umudun var olduğunu kadınlar tarafından herkese gösterilerek coşkulu bir şekilde kutlandı.

Gerçek'i paylaş:

Çilem Doğan’ın avukatları Cemre Topal ve Fatoş Hacıvelioğlu’nun yaptığı başvuru sonucunda Adana 10.

Gerçek'i paylaş:

İşte düzen bu ve kadınlar adaleti bu düzende bulamıyorlar. Kendi yaşamlarına ve birbirlerine sahip çıkıyorlar. "Kadın arkadaşlarım, kirpiğiniz yere düşmesin" diyen Çilem, "Şimdi artık korkmuyorum; çünkü hayatımda kadınlar var." diyen Yasemin bize bu erkek egemen düzeni nasıl değiştireceğimizin yolunu gösteriyorlar.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devlet sivilleri öldürmediğini iddia ediyor. Aynı devletin valisi Ali İsmail Korkmaz'ı kendi arkadaşlarının öldürdüğünü, yine aynı devletin polisi bir ev baskınında keyfi şekilde göğsünden vurulduğu kamera görüntüleriyle belirlenen Dilek Doğan'ın da kendilerine saldırdığını iddia etmişti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Kadınların yaşamını savunmak ve şiddete maruz kalmalarını engellemek elbette tek tek "kahraman kadınlar"dan geçmiyor. Bu ancak, kendi yaşam hakkını savunmanın meşruluğu temelinde kolektif bir mücadele ve dayanışmanın örülmesi ile yani öz savunma örgütlenmeleri kurarak mümkün olabilir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

HDP, Erdoğan'ın savaşı karşısında en güçlü muhalefet odağı olarak yükseliyor. AKP'nin bir dizi önde gelen isminin de itiraf ettiği gibi bu savaş bir anlamda da HDP'ye karşı yapılıyor. "Seni başkan yaptırmayacağız" diyen ve barajı aşarak AKP'yi tek başına iktidardan eden HDP hedef tahtasında. Geçtiğimiz seçimlerde HDP'ye oy çağrısı yaptık; elbette ki bu saldırılar karşısında da HDP ile dayanışma içindeyiz ve olmaya devam edeceğiz.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Silvan’da (Farqîn) devlet terörü devam ediyor.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

Özsavunma beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri