Özgürlük

Author(s): 

Sadece Çarşamba günleri, sadece beyaz başörtü ile değil, her gün renk renk başörtülerle meydanlarda kadınlar. Emekçisi, emekli olamayanı bu davanın bir parçasıdır. Kadın hareketini, feministlere veya liberallere, dini istibdada karşı olanların hareketini laik liberallere, ezilen halkların mücadelesini demokratlara bırakmak sosyalistlerin davasını “geçim” davasına dönüştürür. Bu mücadeleler birbirinin ön koşulu değil, iç içe ve birbiriyle daha güçlenen davalardır. Bizim davamız insanlık davasıdır. Onlar, liberalinden tut monarşi taraftarına, bu davayı sahiplenmeye çalışsa da, istibdadın, faşizmin, cinsiyetçiliğin, şovenizmin ilk düşmanı komünizmdir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Türkiye Ortadoğu’da ABD ve NATO’nun en büyük mevzisi iken, Türkiye’nin NATO’dan çıkmasını, İncirlik üssünün kapatılmasını savunmadan, Kürtlere anti-emperyalizm dersi vermek ikiyüzlülüktür! Mavi Marmara katliamından sonra bile İsrail’le ticaret hacmi katlanmışken, AKP iktidarı iki devletli çözüm adı altında Arap dünyası ve Müslüman halklar nezdinde korsan Siyonist oluşum İsrail’e meşruiyet sağlamak için çırpınırken, Türkiye ve İsrail arasındaki ittifakın sona ermesini, kesilmesini savunmadan Barzani taraftarlarının İsrail’e sempatisini ve İsrail’in Barzanistan’a verdiği desteği gündeme getirmek ikiyüzlülüktür!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Darbe ne kadar sermayenin çıkarlarına yansıyan bir darbeyse Erdoğan ve AKP’nin iktidarı da o ölçüde bir sermaye iktidarıdır. Yine darbe ne kadar Amerikancı ise Erdoğan ve AKP’nin iktidarı da o kadar Amerikancı ve NATO’cudur.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Newroz, devletin dayattığı değil halkın istediği günde yani gününde kutlanmıştır. 18 Mart günü yapılan Newroz kutlamalarının ortaya koyduğu sonuç budur.Bunun bedeli olarak Kürt halkı İstanbul’da bir canını vermiştir.  BDP Arnavutköy İlçe Başkanı Hacı Zengin başına gelen gaz bombası sonucunda şehit olmuştur. Gözaltına alınan yüzlerce kişi, yaralananlar, darp edilen yaşlılar, çocuklar tutsaklığı reddeden bir halkın görüntüsünü çizmiştir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Tayyip hazretleri buyurdu: “Dindar bir nesil yetiştireceğiz, bunun arkasındayım!” aslında “Daha önce söyleyip arkasında durmadığım şeyler de var.” ya da “Söyledikten sonra arkasında durmayacağım şeyler de olabilir, her söylediğime inanmayın!” demektir bu ama şimdi konumuz bu değil. Neyse hazret arkasından ekledi: “Muhafazakâr demokrat bir partiden ateist bir nesil yetiştirmesini mi bekliyorsunuz?” keşke “Özgürlük mü bekliyorsunuz?” deseydi… Hep bir ağızdan “Hayır!” derdik. Çünkü muhafazakârlıkla özgürlük bir biri ile bağdaşmaz. Öyle bir şey yok! Gördük, görüyoruz!

Gerçek'i paylaş:
Özgürlük beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri