olağanüstü hal

Author(s): 

Açıklanan Olağanüstü Hal (OHAL) tezkeresi daha meclisten geçmeden önce ilk kez İstanbul'daki Avcılar Belediyesi tarafından direnen işçilere uygulanmaya çalışılmıştı. Avcılar Belediyesi taşeron işçileri 21 Temmuz sabahı zabıtalar tarafından OHAL’i bahane edilerek direnişin başından beri kurdukları çadırın kurulması engellenmiş ve basında geniş yer almıştı. Direnişin 81. gününde (22 Temmuz) sabahın erken saatlerinde belediye önüne gelen işçiler herhangi bir engelleme ile karşılaşmadan direniş çadırını kurdu ve 82. gününde de devam ediyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

20 Temmuz’da açıklanan Olağanüstü Hal (OHAL) kararını ilk kez Avcılar Belediyesi zabıtaları direnen işçilere karşı uyguladı. İstanbul’daki Avcılar Belediyesi taşeron işçilerinin direnişlerinin 80. gününün sabahı zabıtalar OHAL’i bahane ederek direnişin başından beri kurdukları çadırın kurulmasını engelledi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Darbe ne kadar sermayenin çıkarlarına yansıyan bir darbeyse Erdoğan ve AKP’nin iktidarı da o ölçüde bir sermaye iktidarıdır. Yine darbe ne kadar Amerikancı ise Erdoğan ve AKP’nin iktidarı da o kadar Amerikancı ve NATO’cudur.

Gerçek'i paylaş:
olağanüstü hal beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri