öğrenciler

Author(s): 

Bir zamanlar, 12 Eylül 1980 askeri diktatörlüğünden önce, bankacılık sektörü Türkiye’de sendikal mücadele bakımından en güçlü alanlardan biriydi. DİSK içinde Bank-Sen, tartışmasız en güçlü sendika olan Maden-İş’ten sonra en güçlü sendikalardan biriydi. Sonra DİSK’i suç odağı gibi gösteren 12 Eylül, sınıfları “karıştırıp barıştıran” Turgut Özal, köşeyi dönme kültürü, “gemisini kurtaran kaptan” anlayışı ardı ardına geldi ve ortaya başka bir şey çıktı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Kıdem tazminatının fona devredilmesi, Türkiye işçi sınıfı için en büyük yenilgi olur. Önümüzde bu var. Fransa’yı iyi incelemeli, şimdiden örgütlenmeliyiz. Fransa’ya Fransız kalmamalıyız! Sınıf mücadelesi nelere kadir, görüyoruz! Fransa’daki başarıyı Anadolu toprağına taşımalıyız!

Gerçek'i paylaş:

Gençlik olarak kıdem tazminatını savunmak ve geleceğimize sahip çıkmak için öne çıkmalıyız. Kampüslerde ve sokaklarda işçilerle birlikte kıdem tazminatı hakkımızı savunmak için mücadeleye atılmalıyız. Bu mücadeleyi kazandığımızda sadece iş güvencesine dair elimizde kalan tek kazanım olan kıdem tazminatını korumuş olmayacağız. Memleketin kanlı gündemini kökten değiştireceğiz!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Çeşitli üniversitelerden taşeron işçi, öğrenci ve akademisyenler 8 Mayıs pazar günü Belgrad Ormanı'nda Üniversiteler Arası Taşeron Komisyonları Koordinasyonu'nun düzenlediği piknikte buluştu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

9 Mart Çarşamba günü, Eğitim-Sen'in çağrısıyla akademisyenler ve öğrenciler saat 12.30'da Anadolu Üniversitesi'nde Eczacılık Fakültesi önünde toplandı. Okulun içinde polis bulunmasının olağan hale gelmiş olmasına, rektörlüğün öğrenciler üzerindeki baskı politikalarına, ÖGB'lerin öğrenci faaliyetlerini şiddet kullanarak engellemesine, okulun akademisyenlere yönelik tehdit ve psikolojik tacizlerine ses çıkarmak için hep bir ağızdan sloganlar atıldı.

Gerçek'i paylaş:
öğrenciler beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri