muammer güler

Author(s): 

İşçi sınıfı devrimcileri olarak kendi gerici iktidarımızdan kurtulmak için gericiliğin merkezi ABD emperyalizminden medet umacak değiliz. Türkiye halkı, kendisine karşı suç işleyen iktidar sahiplerinden kendisi hesap sormalıdır. Özgürlüğün yolu böyle açılır. Ancak şunu da söyleyelim ki doğrudan Türkiye halkını ilgilendiren konularda adalet arayışı içindeki halk, Çağlayan'a değil Miami'ye ve Manhattan'a gözünü dikmiş durumda ise bunun vebali bizzat kendi ikballeri için bir delil karartma rejimi kurmuş olan Erdoğan ve AKP iktidarının boynunadır. Sözümona darbe girişimi olarak suçladıkları davalar karşısında "dik durup eğilmediklerini" iddia eden ve bu demagoji ile mahkemeleri zapturapt altına alanlar, basını susturanlar emperyalizm karşısında Türkiye halkının boynunu bükmektedirler.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Lenin’e hak verdi! Lenin bir kurum olarak burjuva parlamentosunu “Augeas’ın ahırları”na benzetmişti. Yunan mitolojisinde Augeas ülkenin en büyük ahırlarına sahip olan ama onları Herkül gelene kadar hiç temizletmemiş olan kraldır. Temizlik işi, Herkül’e onu aşağılamak için verilir. Lenin burjuva parlamentosunun işte bu hiç temizlenmemiş “Augeas ahırları” kadar pis koktuğunu söylemiştir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Erdoğan’ı düşürmeyi kimse istemiyordu! O zaman Erdoğan nasıl ayakta kaldı diye sormanın âlemi var mı?

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Tayyip Erdoğan, bir mesai arkadaşına eleştiri yapılınca, bunların kirli defterleri ortaya çıkarılınca, “yedirtmem” der dururdu. Şimdi yedirtilen yedirtilene!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Hüseyin Çapkın ile Muammer Güler bugün karşı saflarda olabilirler. Ama Gezi isyancıları karşısında aynı suç örgütünün üyeleri idi bu ikili. Güler Çapkın’ın siyasi sorumlusu idi. sıra esas sorumludadır, bütün Türkiye’yi gaza boğan siyasi yetkilidedir, Kimyasal Muammer’dedir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Artçı depremler başladı. Sismografımız çok sert sarsıntılar okuyor. Açık havaya çıkalım! Depremde en emin yer sokaktır!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Ahmet Atakan’ın cansız bedeni yerde yatarken bu iki şahıs dünyaya bakanlık koltuğunun üzerinden bakamamalı. Onlar Ahmet’i düşürdü, öldürdü. Biz de bunları düşürüp siyasi hayatlarına son vermeliyiz!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Apartheid dönemi Güney Afrika’sının polisi dünyaca ünlüdür. Anlatılan öykülerinden biri de şudur: Polis işkenceyle öldürdüğü siyasi tutsaklar hakkında rapor yazdığında sık sık “banyoda sabuna bastı, kaydı, düştü, kafasını kırdı” yazarmış. Öyle bir değil, on değil, pek çok tutsak için yazılan bir gerekçe! Polis komiserleri öylesine rahat ki, kimsenin kendilerini cezalandırmayacağından o kadar emin ki, bütün dünyanın güleceği bir gerekçeyi tekrar tekrar yazmaktan yüzü kızarmıyor bile!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

6 Temmuz Cumartesi günü Taksim Dayanışması’nın çağrısı ile Taksim’de buluşmak isteyen onbinlerce kişiye polis ve taşeronları saldırdı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gerek İstanbul valisiyken, gerekse şimdi İçişleri Bakanı olarak Muammer Güler, 1 Mayıs’ları ve Taksim havalisini gaza boğarak işçi sınıfının yeminli bir düşmanı olduğunu kanıtlamıştı. Şimdi yine onun nezaretinde bir başka toplumsal katmana topyekûn hücum başlıyor. Gençliği neredeyse o ünlü söyleyişte olduğu gibi “görüldüğü her yerde ezmek” amacıyla özel bir devlet gücü kuruluyor. Tayyip Erdoğan statlardan, üniversite yerleşkelerinden ve yurtlardan özel güvenliklerin çıkarılacağını, buralara devletin el atacağını söylemişti. Şimdi Muammer Güler açıkladı: 10 bin tane “koruma memuru” kadrosu oluşturulacakmış. En az lise mezunu, 28 yaşın altında, fiziki durumu uygun kişiler işe alınacakmış.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

muammer güler beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri