mafya

Author(s): 

Devlet Bahçeli “kader mahkûmları” için genel af çağrısı yaptı. Ama sonrasında bu çağrının mafya lideri Alaattin Çakıcı ve adamları için olduğu açıkça ortaya çıktı. Çünkü Bahçeli, bu açıklamasının ardından hapishaneye gidip herhangi bir kader mahkûmunu değil kendi deyimiyle “kriminal suçlu” olan mafya babası Alaattin Çakıcı’yı ziyaret etti.

Bahçeli, Erdoğan’a erkenden açık verince pazarlık gücünü büyük oranda yitirdi. Partisi de bölününce iyice zayıfladı. Daha önce de yazdığımız gibi MHP liderinin Erdoğan’a sunabileceği ne bir oy potansiyeli vardı ne de ittifakın saygınlığını arttıracak siyasi prestiji. Ancak Ülkü Ocakları, AKP’nin sahip olmadığı sokak gücünü ona sunabilirdi. Ne var ki AKP Bahçeli’nin kontrolündeki Ülkü Ocakları’na bel bağlamadı, Sedat Peker adlı mafya liderini MHP’ye alternatif bir yedek güç olarak yanında tuttu. Sedat Peker de kurttan Rabia işaretine geçerek ve AKP muhaliflerine tehditler yağdırarak yeni görevine adapte oldu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Akademisyenler ya da herhangi biri bu koşullarda gençlere hendekleri kapatın, barikatları kaldırın dilekçe mi yazın desin? Bu gençler öz yönetim taleplerini imza toplayarak mı ifade etsinler. Bir Kürt genci kalkıp akademisyenlere "sizin üniversitelerinizde barikatlar yok ve silahsızsınız bu yüzden mafya babası bir katil faşist sizi göz göre göre ve devletin himayesi altında kanlarınızı akıtmakla ve kanlarınızla duş almak tehdit ediyor biz" dese nasıl cevap verirsiniz?

Gerçek'i paylaş:
mafya beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri