levent dölek

Author(s): 

Devrimci Marksizm dergisinin 10. yılında dergi okurları, devrimci öğrenciler, işçiler ve Marksizmi bir eylem kılavuzu olarak görenler "Devlet, Sosyalizm, Devrim" konferansında bir araya geldi. İstanbul’da Cezayir Konferans salonu tüm gün boyu devam eden konferans süresince tamamen doluydu. Tüm oturumlar Devrimci Marksizm dergisinin Facebook sayfasından canlı yayınlandı, konferansa gelme şansı bulamayan, farklı şehirlerde yaşayan yoldaşlarımız, dostlarımız da konferansı canlı takip etme imkânı buldu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

AKP hükümetinin çıkardığı son Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile İstanbul Üniversitesi'nden tasfiye edilen akademisyenler Cemil Ozansü, Levent Dölek ve Barkın Asal Odatv'ye konuştu. Okan İrtem'in sorularını yanıtlayan akademisyenler, tasfiye edilmelerinin arka planını ve neden hedef alındıklarını ifade ettiler. AKP hükümeti, 15 Temmuz darbe girişimine karşı ilan ettikleri OHAL ile çıkardıkları KHK'lar için "darbeye karşı mücadele amaçlı" derken, tasfiye edilen akademisyenlerin, "Bizi üniversiteden atanlar 12 Eylül darbesi ile üniversiteye girenlerdir" şeklindeki sözleri dikkat çekiyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşçinin Sesi Manisa,

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İhraç edilen akademisyenler, sendikacılar, öğretmenler hepsi teker teker önemli kayıplardır. Ancak tüm bunlar işçi sınıfının karşı karşıya olduğu daha büyük saldırının içerisinde bir anlam kazanıyor. Hem bu insanların haklarının iade edilmesi hem de OHAL'in kaldırılması için ise saldırının muhatabı olan büyük gücü yani kamu çalışanıyla işçisiyle işçi sınıfını seferber etmek, sınıf mücadelesini yükseltmek gerekiyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

29 Ekim’de yayınlanan KHK ile kamudan ihraç edilen, aralarında yoldaşımız Levent Dölek'in de bulunduğu kamu emekçileri için 30 Ekim Pazar

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

DİSK 15.Genel Kurulu Pendik Green Park Otel'de yapılıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Levent Dölek'in soruşturması, dayanışma ruhu ve örgütlülük bilinciyle AKP iktidarının ve İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü'nün icraatlarının sorgulandığı ve soruşturulduğu bir ortama dönüştürüldü.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul Üniversitesi’nde 10 Ekim katliamının ardından öğrencilere boykot çağrısı yapmak suçlamasıyla hakkında soruşturma açılan Levent Dölek’e bir destek de İ.Ü. Demokratik Üniversite Girişimi’nden geldi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Partisi Antalya İl Örgütü’nün düzenlediği “Savaşların Gölgesinde Türkiye ve Ortadoğu” konulu panel dün (12.11.2015) saat 18

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde araştırma görevlisi olan ve aynı zamanda üniversitenin Eğitim-Sen Baş Temsilciliği görevini yürüten Levent Dölek hakkında 12-13 Ekim'de yapılan eylemlerde öğrencileri boykota ve direnişe çağırma suçlamasıyla soruşturma açıldı. Levent Dölek'in yanı sıra pek çok üniversite öğrencisine de boykot eylemi dolayısıyla soruşturma açıldı. Açılan soruşturmalara Eğitim-Sen'den öğretim üyeleri, emekçiler ve öğrenciler gereken karşılığı verecek. Soruşturma günü olan 15 Aralık, 10 Ekim katliamının hesabını bir kez daha sorma, bu katliamın işbirlikçilerini teşhir etme, ifade ve örgütlenme özgürlüğünü savunma günü olacaktır.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

levent dölek beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

RedMed logo

Kampanya Banner

Devrimci Marksizm dergisinin sayılarına ulaşmak için tıklayın

Gençlik Bültenleri

Trotskiy 75 yıl