kuşatma

Author(s): 

Suriye’de stratejik önemde olan Deyrezzor kenti etrafındaki kuşatma, Suriye ordusu tarafından kırıldı. Kuşatmanın kırılması Suriye ordusunun sadece havadan ulaşabildiği bu şehre kara ulaşımını da sağlaması ve ilerleyişini Fırat nehrinin doğusuna doğru sürdürmesi ve Suriye’nin petrol yataklarının büyük kısmının bulunduğu Deyrezzor’un geri kalan kısmının da Esad’ın kontrolüne girmesi demek. Suriye’de savaş önemli bir dönüm noktasına doğru ilerliyor ve gelişmelerin seyri Türkiye’nin bölgeye yönelik planlarını da çok yakından ilgilendiriyor.

Gerçek'i paylaş:

Erdogan û desthilatdariya AKPê ji bo ku Tirkiye veguhere rewşa Sûriyeyê gavên nû diavêje.

Gerçek'i paylaş:

Erdoğan ve AKP iktidarı, Türkiye'yi Suriyeleştirmekte yeni adımlar atıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devlet, askeri ve polisiye güçleriyle, yeni dizayn edilmiş kontrgerilla örgütleriyle, bakanlıkları ve müdürlükleriyle, medyası ve yargısıyla bir halkın, Kürt halkının üstüne çullanıyor. Bu halkın şehirlerini kuşatıyor. Kan döküyor. Bu manzara Gerçek Gazetesi sayfalarında öteden beri yaklaşan bir tehlike olarak uyardığımız Sri Lanka tipi çözüm hazırlıklarına işaret ediyor. Sri Lanka’da devlet Tamil Kaplanları örgütünü tasfiye etmek için tüm bir halkı katliamdan geçirmişti. Tehlike bu kadar büyüktür bugün.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İçişleri Bakanı, Selami Altınok adındaki şahıs, “kafalarını ezeceğiz” demişti. Şimdi onun emrindeki askerleri, o kafasını ezeceğini söylediği insanlar koruyor! Bu halkın kafasını ezmek çok zor, Selami Altınok. Tarihe hem gaddar, hem de başarısız olarak geçeceksin.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

(13/11/2015) Barış Bloku Makine Mühendisleri Odası’nda düzenlediği basın toplantısı ile Silvan’daki kuşatmayı ve sivil katliamlarını prot

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

7 Haziran seçimlerinde 80 milletvekilini parlamentoya soktu, daha sonra geçici seçim hükümetine iki bakan da verdi. Ancak geçen zaman zarfında ne meclis çalıştırıldı ne de bakanların bir hükmü oldu. Milletvekilleri hatta bakanlar kuşatma altındaki ilçelere sokulmadı. Halk da çareyi sonuna kadar nefsi müdafaada, öz savunmada buldu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Iğdır’da ölen polisin eşi isyan ediyor ve soruyor: “nereyi aldık?” Evet, Türkiye kendi şehirlerini kuşatıyor.

Gerçek'i paylaş:
kuşatma beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri