Kristal-İş

Author(s): 

Bugün Türkiye'de gözlerin bu yürüyüşe çevrildiği bir aşamada, işçi sınıfının acil sorunlarını gündeme getirme çabasını anlamak mümkündür. Ancak madem bu sorunlar ortadadır ve acildir, esas ihtiyaç sendikaların patronlardan ve patron partilerinden bağımsız bir güç birliği oluşturmalarıdır. Sendikalar önü çekmelidir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Partililer sabahın erken saatlerinde tersaneler bölgesinde, emekçilerin işine gitmek için kullandığı metrobüs duraklarında ve fabrika vardiya çıkışlarında "Cam işçisini yalnız bırakma, zincirleri birlikte kıralım!" başlıklı bildirileri dağıttı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Türkiye işçi sınıfı, işçi düşmanı istibdadı parçalayacak kuvvete sahiptir. Cam işçileri, vardiya başına 1 saat iş bırakarak her hal altında mücadelenin mümkün olduğunu gösterdi. Şimdi, bu mücadele zeminini genişletmek, tüm işçi sınıfına mal etmek zamanıdır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Metal işçileri, sekiz gün önce Bakanlar Kurulu kararıyla grevi yasaklanan Şişecam işçileri için destek eylemleri yapmaya devam ediyor.

Gerçek'i paylaş:

Grev yasaklarına karşı tüm işçiler, kamu çalışanları ve emekçiler birlikte mücadele edelim. Şişecam işçisi başta olmak üzere haklarının gasp edilmesine karşı mücadele eden işçilerin yanında olalım. İş güvencesi ve grev hakkı isteyen kamu çalışanlarının mücadelesini destekleyelim. Zincirlerimizi hep birlikte kıralım. Unutmayalım ki işçi sınıfının zincirlerini kırması, emperyalizmin ve yerli sermayenin tüm ülkeye vurduğu zincirleri kıracak büyük bir gücü açığa çıkaracaktır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Eskişehir Şişecam fabrikasında grevleri yasaklanan Kristal-İş üyesi işçiler 24 Mayıs günü sabah vardiyasında fabrikaya girmeden önce fabr

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Partisi, Tuzla İçmeler bürosunda hayır toplantısı düzenledi. Önce alınan kahvaltılık malzemeler hep birlikte yendi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Kristal-İş genel merkezi önünde çadır kuran işçiler 22 Mart günü saldırıya uğradı ve saldırganlar işçilerin çadırını yıktı. Mersin ve Eskişehir’de haksız yere işten atılmalar olduğunda yetkili sendika olan Kristal-İş’in yönetimle birlikte hareket etmesi karşısında 140 günden beri 18 işçi sendikanın İstanbul'un Paşabahçe semtinde bulunan genel merkezi önünde çadır kurarak direniyordu. 22 Mart günü Kristal-İş’in 5 şubesinden toplanan kişiler saldırıp direniş çadırını yıktılar.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşten atıldıkları için bir süredir Beykoz'daki Kristal-İş Sendikası genel merkezi önünde direnişe devam eden cam işçileri bugün, Şişecam Genel Müdürlüğü önüne bir yürüyüş gerçekleştirdiler. Aşağıda Gerçek Gazetesi'nin Ocak sayısında Armağan Tulun'un köşe yazısını yayınlıyoruz.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşten atılan Şişecam işçileri bir süredir Beykoz'daki Kristal-İş sendikası genel merkezi önünde direniyor.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

Kristal-İş beslemesine abone olun.

devrimci marksizm okulu ulusların kendi kaderini tayin hakkı

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri