Konak

Author(s): 

İzmir Gaziemir Ege Serbest Bölgesi’nde bulunan Alman menşeli Hugo Boss, Digel ve Roy Robson’da çalışan işçiler, Türk-İş’e bağlı Teksif se

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

DİSK, Türk-İş, KESK, TMMOB, TTB' nin çağrısıyla İzmir'de 1 Mayıs, geçmiş yıllardaki birliktelik ve coşkusuyla kutlandı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Eğitim-Sen rotasyona ve sürgünlere dur demek için, anadilde ve bilimsel eğitim talebiyle 24 Eylül Çarşamba g

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 
26 Temmuz Cuma günü, grev İZENERJİ işçilerinin yoğun katılımıyla saat 10.00' da İzmir Büyükşehir Belediye'si önünde başladı. Yüzlerce işçinin bulunuğu ve işçi ailelerinin de katıldığı grev coşkuyla başladı. 

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

8 Mart eylem ve etkinlikleri çerçevesinde İzmir'de KESK'li kadınlar 8 Mart günü iş bırakarak saat  11:00'de Konak YKM önünde toplanarak yine Konak Eski Sümerbank önüne doğru yürüyüşe geçti.''8 Mart'ta hizmet üretmiyoruz'' şiarı ile işyerlerinden eyleme katılan kamu emekçisi kadınlara Devrimci İşçi Partili kadınlar da destek vermek için alandaydı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

28 Aralık 2011 tarihinde  TSK’nın F-16 savaş uçaklarıyla yaptığı bombardıman sonucunda 34 Kürt köylüsünün hayatını kaybettiği Roboski katliamının birinci yıldönümünde İzmir'de kitlesel bir katılımla lanetlendi. Saat 18:00’de Basmane Meydanı’nda toplanmaya başlayan kitle, Roboski’yle ilgili Kürt halkından özür dilenmeden ve aslında bilinen failler bulunup cezalandırılmadan öfkelerinin artarak devam edeceğini belirten konuşmalar ve atılan sloganların ardından 18:30’da binler olup Konak yönüne yürümeye başladı.

Gerçek'i paylaş:
Konak beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri