Kobane

Author(s): 

Sen DAİŞ’e karşı mücadelede hayatını yitiren bütün ötekiler gibi, Paramaz gibi, Kader gibi, bütün öteki devrim şehitleri gibi, insanlığın aziz bir evladısın Aziz! Nâzım sana “yerin hazır” diye sesleniyor. Yerin kalbimizdedir! Hoş geldin!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Cizre'de dokuz gün boyunca süren kuşatma, Cumartesi sabah 7:00'de sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla sona erdi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Şimdi, ABD’ye güvenilerek yapılan başka hesapların da gözden geçirilmesi gerekecek. İşin ciddiyeti ortaya çıktı. Umarız Rojava ve PYD yöneticisi hevaller bu andan itibaren hakikatle biraz daha az hayalci biçimde yüzleşirler.

Gerçek'i paylaş:

İşçi sınıfımız, yoksul halkımız, gençlik, Tayyip Erdoğan’ın emperyalizmin ortağı olduğunu iyi görmelidir. Bugün Erdoğan’ın verdiği savaşın “milli çıkarlar”la hiçbir ilişkisi yoktur. Tayyip Erdoğan kendi şahsi çıkarları için emperyalizme hizmet ediyor! Çıplak gerçek budur!

Gerçek'i paylaş:

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu'nun Kobani (Kobanê) ile dayanışma amacıyla düzenlediği kampanya çerçevesinde bölgeye giden heyet

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Süleyman Şah türbesi ve karakolunun taşınması ile hükümet zafer havasında, muhalefet ise hezimetten, toprak kaybından bahsediyor. Gerçekler ise son derece açık biçimde karşımızda duruyor. "Şah Fırat" adı verilen operasyon AKP'nin fiyaskoya dönüşen Suriye ve Ortadoğu politikasının sadece bir veçhesidir. Daha büyük fiyaskoların da habercisidir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Kocaeli Üniversitesi’nde 18 Aralık günü "Hayata Dönüş Operasyonu"nda hayatını yitiren 28 devrimciyi anmak iç

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Dünyanın dört bir köşesinden gelmiş, Ali kıran baş kesen DAİŞ’e katılmış, kimi uyuşturucudan yeni kurtulmuş, kimi geleceksizliğine çözümü bu hayali davada bulmuş binlerce hayduta karşı o ne güzel direniş! DAİŞ’e TIR’lar dolusu malzeme yollayan, sınırı onun militanları için kevgire çeviren, rehine alışverişiyle onu diplomatik olarak tanıyan, Türkiye’yi DAİŞ’in militan toplama üssü haline getiren, kaçak petrolünü Türkiye’den pazarlamasına izin veren, Kobani’ye (Kobanê) saldırısını “düştü düşecek” edebiyatıyla destekleyen, en son Toprak Mahsulleri Ofisi’nden Kobani’ye çıkartma yapılmasına göz yuman Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetine rağmen o ne güzel direniş!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

DAİŞ militanları Toprak Mahsulleri Ofisi’nin Suruç yakınındaki tesislerine “sızmışlar”. Ve oradan Kobani’ye saldırı düzenlediler! Türkiye topraklarının yeni “mahsulü” DAİŞ bombaları!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Böyle dedi Davutoğlu. Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin başbakanı Ahmet Davutoğlu.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

Kobane beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri