katliam

Author(s): 

10 Ekim katliamının ikinci yıldönümünde, Ankara Tren Garı önünde katliamı protesto etmek ve hayatını kaybedenleri anmak amacıyla düzenlen

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

16 Mart Perşembe günü İstanbul Üniversitesi öğrencileri Beyazıt ve Halepçe katliamlarında yitirdiklerimizi anmak için toplandı.Üniversite içerisinden ''Dünden bugüne katliamlara HAYIR'' pankartıyla yürüyüşe geçen öğrenciler, Beyazıt Marşı'nı söyleyerek Eczacılık Fakültesi önünde bekleyen kitleyle buluştu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

29 Haziran günü akşam saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’na yapılan saldırı da 41 kişi hayatını kaybetmiş, 139 kişi yaralanmıştı. Bugün Türkiye’nin birçok ilinde olduğu gibi Antalya’da da saldırı protesto edilerek basın açıklaması gerçekleştirildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Erdoğan, iş cinayetlerinin sorumluluğunu bir takım kimliği belirsiz kötü niyetli patronların üstüne yıkıp sıyrılmaya çalışıyor. Bir bakıma doğrudur. Gözünü kâr hırsı bürümüş patronlar, insan hayatını hiçe saymakta, kârlarında azalma olmasın diye iş cinayetlerine engelleyecek önlemler almaktan geri durmaktadır. Ancak bu patronlar cinayetlerini bizzat Erdoğan’ın başında bulunduğu iktidarın oluşturduğu ortam içerisinde ve yine aynı iktidarın koruyup kollaması altında işlemektedir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Kurtulmuş, aklı sıra hükümetin üzerine düşeni yaptığını izah etmeye çalışıyor. Oysa özrü kabahatinden büyük. Zira Kurtulmuş'un çizdiği tablo ülkede her 2-3 günde bir bir canlı bomba eylemi girişimi olduğunu gösteriyor. Böyle bir tablo, Diyarbakır mitingi ve Suruç saldırılarından beri gündemde olan istihbarat zaafı tartışmalarının çoktan geride kaldığını göstermektedir. Türkiye, Suriyeleştirilme yönünde hızlı adımlarla ilerlemektedir. Bu ilerleyişin baş sorumlusu da hiç şüphesiz ki izlediği politikalarla Erdoğan ve AKP iktidarıdır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Halkın Ankarası kalbinden vuruldu. Emekçi Ankara’ya başsağlığı diliyoruz. Yüreğimiz yanıyor. Türkiye’nin ikinci büyük kenti Ankara, 2010’lı yıllarda Suriye’nin ikinci büyük kenti Halep gibi, bombalarla yatıp bombalarla kalkmaya, bombalarla yaşamaya başladı. Ankara Halepleşti. Türkiye Suriyeleşti. Ardı ardına gelen bu felaketlerin sorumlusu kimdir? Bu seferki bombalamanın arkasından hangi örgütün çıkacağı esas sorumlunun saptanması bakımından belirleyici değildir. Ankara’nın ve ülkenin yaşadığı bu felaketler dizisinin esas sorumlusu, Türkiye’yi Suriyeleştiren kimse, odur!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Cizre'deki katliam Antalya'da protesto edildi

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devlet "elinde silah olana müsaade etmeyiz" demekte ama elinde beyaz bayrak, kamera olanları, yaşlıları ve çocukları da öldürmektedir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

HDP ve HDK'nin çağrısıyla 3 Ocak günü İstanbul Galatasaray Meydanı'nda bir araya gelen yüzlerce kişi, devletin Kürdistan'da gerçekleştird

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Akdeniz Üniversitesi Öğrencileri bugün Kürdistan'da yaşanan katliamları protesto etmek için eylem düzenledi. Öğrenciler saat 12.30'da üniversite yerleşkesinde bulunan Gözleme Evi'nde bir araya geldi.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

katliam beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri