kamu emekçisi

Author(s): 

3 milyon kamu çalışanı ve 2 milyona yakın emekliyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri yine skandalla sona erdi. Masaya iki yıl boyunca her altı ay için yüzde 3 ve enflasyon farkı önerisiyle oturan hükümetin teklifi, 2018 için 4+3,5, 2019’da da 4+5’e yükseltildi. Giderek yükselen enflasyon koşullarında bu oranlar kamu emekçisinin alım gücü açısından fiilen sıfır zam demek.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

7 Şubat Salı günü yayınlanan 686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kamu kurumlarından toplam 4 bin 464 kamu emekçisi daha ihraç edildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Eğitim ve Bilim Emekçilerinin Sendikası (Eğitim Sen) üyesi Kadim Doğan, gerekçe gösterilmeksizin ve hukuk dışı keyfi soruşturma sonucu Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kayseri’ye sürgün edilmiştir. Antalya’nın Kepez ilçesinde yer alan Altınova Ruhi Sunar İlkokulu’nda görev yapan kamu emekçisi Kadim Doğan katıldığı eylem bahane edilerek Kayseri Melikgazi Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu’na sürgün edilmiştir. KESK Genel Merkezi’nin almış olduğu 2015-785/04-164 sayılı kararla “Cizre, Silopi, Sur’a ses ver” ismiyle gerçekleştirilen yasal eyleme katılması gerekçe gösterilerek hakkında soruşturma açılan Kadim Doğan için Antalya Eğitim Sen Şubesi çağrısıyla toplanıldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Kapitalist sistem halkın yaşadığı acıları ve şokları fırsat bilir ve kâr uğruna, insanlığın başına gelebilecek tüm felaketleri kendi çıka

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Partisi, hem yaklaşan ekonomik krizin faturasının işçi ve emekçilere kesilmesine karşı, hem de genel olarak işçi sınıfının

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Kamu emekçileri tarafından hazırlanarak belirli aralıklarda çıkarılan Kamu Emekçisin Sesi Bülteni'nin 6. sayısı çıktı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Yetki gaspçısı hükümet, toplu sözleşme imzalayamaz. İşbirlikçi Memur-Sen’in atacağı hiçbir imza da emekçileri bağlamaz. Toplu sözleşmeler derhal ertelenmelidir. Toplu sözleşme masasında meşruiyet yoktur. Bugün itibarıyla tek meşru olan, kamu emekçisinin grev hakkıdır.

Gerçek'i paylaş:

 

Gerçek'i paylaş:
kamu emekçisi beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri