kaddafi

Author(s): 

Burjuva liberallerinin Trump’a karşı duyduğu nefretin aslında ne kadar yüzeysel olduğu, Trump emperyalizmin ortak görevlerini yerine getirirken hepsinin bir koro halinde onun arkasından haykırmasıyla ortaya çıkıyor. Kuzey Kore’nin lideri Kim Jong-un ile Trump arasındaki söz savaşı, şaşırtıcı biçimde ikisi arasında bir zirveye dönüştüğünde bütün liberal basın Trump’ın arkasına dizilip Kim’in sindiği ve teslim olduğu sonucunu çıkartmıştı. Oysa Kim gayet ustalıklı bir politikayla Güney Kore lideri Mun Jae-in ile sıkı bir ilişki kurmuş, zirveyi teklif inisiyatifi de ondan gelmişti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Libya’da emperyalizm ve uşakları kazandı. Düşmanları Kaddafi’yi cesedi çürüyene kadar eski bir et deposunda yarı çıplak yere fırlatılmış halde tuttular, gelen geçene seyrettirdiler. Emperyalizme yakışır! Saddam’a, Usame bin Ladin’e, El Kaide Yemen’in lideri el Evlaki’ye uygulanan yargısız infazlardan sonra, tencere yuvarlandı kapağını buldu. Böyle emperyalizme böyle uşak!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Libya’nın yeni yöneticilerinin Muammer Kaddafi’ye, oğluna ve bakanına reva gördükleri muamele, insanlığın barbarlık yolunda hızla ne kadar mesafe katedebileceğini gözler önüne serdi. Mesele sadece Kaddafi’nin sağ yakalanmasından kısa süre sonra yargısız infaza maruz bıraklıması değil. O yeterince ciddi. Libya’da bir savaş yaşanıyordu. Savaş esirlerinin canı onları esir alan güce emanettir. Savaş esirini öldürmek açık bir savaş suçudur.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Libya'daki iç savaşta Kaddafi yönetimine karşı savaşan Ulusal Geçiş Konseyi'ne bağlı güçler başkent Trablus'a girip kontrolü ele aldı. Kaddafi'nin karargahının da isyancılar tarafından ele geçirilmesinin ardından dünyada ve Türkiye'de basın Kaddafi döneminin sona erdiğini duyurmaya başladı.

Gerçek'i paylaş:
kaddafi beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri