Japonya

Author(s): 

G-7 olarak bilinen, dünyanın en zengin büyük ülkelerinin (ABD, Kanada, Japonya, Britanya, Almanya, Fransa, İtalya) Kanada’da yaptığı toplantı mahalle kavgası ile sona erdi. Tabii, baş aktör, Gerçek gazetesinde ve sitesinde zaman zaman “şehir ağası” olarak andığımız Trump! Bu beyefendinin bütün dünyaya karşı benimsediği üslup, yanaşmalarını sürekli azarlayan köy ağasından farklı değil. Ama ne edeceksiniz ki adam şehirlinin önde gideni. Dünyanın ekonomik ve kültürel bakımdan en önemli kenti olan NewYork’un demirbaşı gibi. Üstelik şehre damgasını vuran zengin mi zengin bir müteahhit. Öyleyse, şehir ağası demek en doğru

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

26-28 Mayıs tarihleri arasında Atina’da Kristiyan Rakovskiy Balkan Sosyalist Merkezi ve RedMed internet ağının acil çağrısıyla Avrupa-Akdeniz Konferansı dördüncü kez gerçekleşti. Üçüncü kez katıldığım bu konferansı gördüklerim, hissettiklerim ve teneffüs ettiklerimle aktarmaya çalışacağım.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Hani Deli Dumrul köprünün başını tutmuş, geçenden bir akçe, geçmeyenden iki akçe alırmış. Şimdi bizim sevgili Deli Dumrul’umuz küreselleşiyor!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Önce Volkswagen’in, ardından bir dizi başka otomotiv şirketinin dizel motorlarında egzoz gazı salımı ölçümleri için sahtekârlık yaratan bir yazılım geliştirmiş olduğu ortaya çıktı. Bu durumda on milyonlarca otomobilde standartlara uyulmamış oluyor! Bunun ne kadar öğretici olduğunu belirtmeye gerek var mı? Hızla sayalım: Birincisi, kapitalizmdoğanın düşmanıdır. İkincisi, daima sahtekârlık yaptığı zaten bilinen küçük sermayeden farklı olarak kapitalist büyük şirketlere atfedilen "dürüst çalışır" imajı iflas etmiştir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

ABD’nin bakışları Ortadoğu’dan Asya’ya dönüyor. Amaç, yükselen dev Çin’i kuşatma altına almak, Rusya’nın çevresindeki nüfuz alanını emperyalizmin etki dairesine çekmek, merkezinde Rusya ile Çin’in bulunduğu bir Şanghay askeri ekseninin oluşmasını engellemek ve bütün bunları gerçekleştirmek için Asya’da bir ittifak ağı oluşturmaktır. 

Gerçek'i paylaş:
Japonya beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri