jandarma

Author(s): 

Düzce’de Tekno Maccaferri fabrikasındaki grevin 25. gününde patron yasadışı şekilde fabrikadan tırla mal çıkartmaya çalışınca grev gözcüleri buna engel oldular. Grev gözcülerinin varlık sebebi zaten patronun grevi kırmak için girişeceği gayri meşru tutum ve davranışları engellemektir. Birleşik Metal üyesi işçiler ve şube yöneticileri bu amaçla fabrikadan çıkartılmak istenen TIR’ın önüne geçmişlerdir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

15 Temmuz gecesi yaşanan 24 saatlik iç savaş, Türkiye’ye geleceğini gösteriyordu. AKP o zamandan beri hem kendine uygun bir ordu biçimlenmesi yaratmaya, hem de çeşitli biçimler altında milis güçleri oluşturmaya çabalıyor. Gerçek sayfalarında “özel harp uzmanı” SADAT’tan Osmanlı Ocakları’na, Hüdâ-Par’dan Halk Özel Harekât’a, bu alandaki çeşitli çabaları teşhire hep dikkat ettik. Şimdi bu alandaki yeni gelişmelere okurlarımızın dikkatini çekelim.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Cinayetin ardından geçen 10 yıldan sonra her ne kadar tutuklanan ve sanık olarak yargılanan devlet görevlilerinin sayısı artmışsa da devletin bir tutum değişikliği yoktur. Cinayeti üç-beş fanatik gencin üzerine yıkma çabasının yerini cinayeti tek başına cemaatin üstüne yıkma çabası almıştır. Her iki tutum da emniyeti, Genelkurmay'ı, MİT'i, Jandarması'yla boylu boyunca suça bulaşmış devleti aklamaya çalışmak noktasında birleşmektedir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Şırnak Uludere (Şirnex Qileban) katliamını soruşturan soruşturana. Devlet katliamın sorumlularını mutlaka bulmak istiyor olmalı ki, bu kadar çok kurum kendi soruşturmasını yapıyor. Soruşturma yürüten kurumları sayalım: Genelkurmay, İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır’daki 8. Ana Jet Üs Komutanlığı, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Şırnak Uludere İlçe Savcılığı, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Uludere Alt Komisyonu. Bunlara elbette MİT’i, jandarma istihbaratı, polis istihbaratını falan ekleyin. Yani herkes Uludere’de ne olduğunu bilmek istiyor. Bir tek halkın bilmesini istemiyorlar! Soruşturmaya getirilen gizlilik kararının anlamı bu!

Gerçek'i paylaş:
jandarma beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri