ittifak

Author(s): 

13 Mart Salı günü İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’nde emperyalizm karşıtı bildiri çalışması yapan üniversite öğrencileri faşistler

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

AKP-MHP koalisyonu seçimlere yönelik düzenlemeleri içeren 26 maddelik yasa taslağını sonunda meclise getirdi. Yapılan düzenlemeler Türkiye’de eşit koşullarda gerçekleşecek ve halkın iradesini yansıtabilecek bir seçim olasılığını giderek daha fazla yok edildiğini gösteriyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devlet Bahçeli, 8 Ocak’ta bir açıklama yaparak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıkladı. 16 Nisan referandumunun ve Cumhurpatronluğu sisteminin mimarlarından olan MHP’nin Erdoğan’ın başkanlığını desteklemesi şaşırtıcı değil. Ancak 2019’da yapılacak seçimlere bu kadar zaman varken bu desteğin adeta bir açıkla verilmesi izaha muhtaç.

Gerçek'i paylaş:

Biz Devrimci İşçi Partisi olarak işçi sınıfına ve tüm emekçileri HDP'ye oy vermeye çağırmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Çünkü bunu başkanlık sistemine karşı çıkmanın ve işçi sınıfı düşmanı bir iktidarın emekçi sınıflara karşı daha güçlü bir saldırı yapmasını engellemenin bir gereği olarak görüyoruz. Ancak mevcut listeler bizi sadece bu gerekçeyle sınırlı kalmaya itiyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Birleşik Haziran Hareketi, Türkiye siyasetinde yeni bir odak olmak amacıyla kuruldu. İddiası büyük. Şimdi önümüzdeki döneme damga vuracak bir siyasi dönüm noktası yaklaşıyor. Şayet BHH bu hafta sonundan en yüksek ihtimalle bileşenlerini serbest bırakarak çıkarsa, kendi geleceğini karartmış olur.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Burjuvazinin “sol” gazeteleri sevinç içinde. Solda birlik kuruluyormuş. Önce CHP ile HDP’nin İstanbul pazarlığı gündeme geldi. HDP büyükşehir belediye başkan yardımcılığı ve dört ilçe belediyesi istiyormuş. Ardından, ÖDP, TKP ve Halkevleri’nin CHP ile pazarlığı sızdı. Şimdi de Beyoğlu konusunda bu beş odak arasında bir aydır görüşmeler yürütüldüğü belli oldu.

Gerçek'i paylaş:
ittifak beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri