istihdam seferberliği

Author(s): 

Bursa'da işçiler istihdam seferberliğinin gerçek yüzünü​ gösterdi. İşçiler seferberlik söylemine rağmen artan işçi kıyımını "bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" diyerek ve Çalışma Bakanlığı bürosunun önüne bir bidon turşu koyarak protesto etti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devlet hem işçinin primini ve vergisini ödeyecek, hem bunu işçiye değil patronlara ödeyecek, hem de bunun kaynağını işsizlik fonundan karşılayacak! Bunun adı istihdam değil, sömürü seferberliğidir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşçilerin asgari ücret talebine ekonomik dengeleri bozar diye karşı çıkan ve açlık sınırının altında zam yapan Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, patronlara verilen vergi indirimleri ile ilgili olarak " 'Bizim işverenimize verdiğimiz destek özü itibariyle işçimize verdiğimiz destek. Çünkü işveren işçimize o payı aktarıyor. O nedenle bu verdiğimiz destek işverenimizin cebine girmiyor." dedi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

2016 Kasım ayı işsizlik rakamları açıklandı ve buna göre resmi işsizlik oranı yüzde 12,1'e ulaştı ve 3 milyon kişiyi geçti. DİSK'in yayınladığı rapor gerçek işsiz sayısının 6 milyon 611 bine ulaştığını, işsizlik oranının da yüzde 20 olduğunu ortaya koyuyor. Gençlerde sayı daha da yüksek. Her dört gençten biri işsiz, tarım dışında ise her üç kadından biri işsiz.

Gerçek'i paylaş:
istihdam seferberliği beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri