işten çıkartmalar

Author(s): 

Soma’ya bugün ciddi bir belirsizlik damgasını vuruyor. İşçiler daha altı ay önce yaşanmış bir faciadan sonra şimdi de işsizlik felaketiyle yüz yüze gelmiş durumda. Ama, öte yandan, sanki anlamlı bir çıkış yolu varmış gibi işçiyi bekleten bir sendika var. İşçilerin örgütünün işçilerin yanında durmaması, yeri göğü sarsabilecek bir işçi topluluğunu hareketsizliğe sevk ediyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Soma ayağa kalkarsa bütün Türkiye cevap verir. Önce siz çocuklarınızın geleceği, hayatınızın devamı için, ölüme karşı mücadeleye girin! Bir avuç para babası ile onların emrinden çıkmayan politikacılar hariç bütün Türkiye arkanızda! Türkiye’ye yönü Soma gösteriyor! O yöne yürüyelim, çocuklarınızın, çocuklarımızın geleceğini hep birlikte kurtaralım.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Geçtiğimiz günlerde onlarca maden işçisi sebepsiz yere işten atılmıştır. Soma’daki tüm maden işçileri bu işten atmaların arkasının geleceğini düşünüyor. Zira maden patronları kendi içine düştükleri çıkmazdan kurtulabilmek için maden işçilerini açlıkla terbiye etmeye çalışıyor. “Biz olmazsak siz de olamazsınız!” mantığı ile hareket eden maden patronları işçileri kendi çıkarlarının arkasına takmaya çalışıyor.

Gerçek'i paylaş:
işten çıkartmalar beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri