İsrail'e boykot

Author(s): 

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen film festivalinin sponsorları arasında ARTISRAEL'in bulunması dolayısıyla BDS Türkiye'nin yaptığı boykot çağrısına ilk olumlu yanıt Annemarie Jacir’in Vacib filminden geldi ve film festivalden çekildi. Ardından bu filmin yapımcısı Usama Bavardi ve bir başka Filistinli yönetmen Mey Odeh, festival kapsamındaki Köprüde Buluşmalar etkinliğinden çekildiklerini açıkladılar. Düğün Davetiyesi adlı filmin başrol oyuncusu Muhammed Bekri ise İsrail’in katliamları sürerken bu festivale katılmasının olanaksız olduğunu açıkladı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

BDS Türkiye’nin Trump’ın Kudüs kararının ardından İstanbul’da başlattığı anti-emperyalist, anti-Siyonist Kudüs Nöbetleri’nin altıncısı ve sonuncusu31 Mart cumartesi günü Levent’teki İsrail konsolosluğu önünde gerçekleşti. Eylemde Siyonist İsrail’in bir gün önceden başlayarak Filistin halkının Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne yaptığı saldırı ve yürüyüşçüleri katletmesi lanetlendi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Taraftarları Birleşik Krallığın genelinden farklı olarak katolik ağırlıklı olan, genel olarak bağımsız İskoçya fikrini destekleyen ve yoğun olarak işçi sınıfının ve sol siyasetin ağırlıklı olduğu Glasgow şehrinin takımı ve taraftarları İsrail takımı ile oynadıkları maçta Filistin bayrakları dalgalandırıyor. Hem de takımlarının ceza alması ihtimaline rağmen (2012 yılında tribünde açılan Filistin bayrakları sebebiyle ceza almışlardı), hem de resmi otoritenin tutuklanma dahil olası tatsızlık uyarılarına rağmen. Üstelik “Filistin, Celtic ve Adalet” sloganıyla.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Siyonist devletle anlaşmayı durduralım

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Filistin için İsrail’e Boykot Girişimi, 1 Temmuz Çarşamba günü saat 19:00'da İstanbul’da Galatasaray Meydanı’nda ve Ankara’da İnsan Hakla

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Filistin için İsrail'e boykot girişimi, bugün 13 Temmuz Pazar saat 17.00'de İsrail saldırılarını protesto et

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Siyonist İsrail'in, son 2 haftada işgal edilmiş Batı Şeria'da yaptığı operasyonlar İstanbul'da protesto edil

Gerçek'i paylaş:
İsrail'e boykot beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri