işçilerin birliği

Author(s): 

Bursa'da işçiler istihdam seferberliğinin gerçek yüzünü​ gösterdi. İşçiler seferberlik söylemine rağmen artan işçi kıyımını "bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" diyerek ve Çalışma Bakanlığı bürosunun önüne bir bidon turşu koyarak protesto etti.

Gerçek'i paylaş:

Newroz alanlarında yükselttiğimiz şiarımızı ısrarla yineliyoruz: "Kürtlerle Barış, ABD'yle, AKP'yle, sermayeyle, emperyalizmle, faşizmle, Siyonizmle savaş!" Çünkü şunu biliyoruz: Halkların düşmanı olan bu gerici güçleri yenmeden topraklarımıza barışı ve özgürlüğü getiremeyeceğiz! Türkiye'nin Suriyeleşmesini kardeş emekçi halkların Newrozlaşmasıyla durduracağız!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

17 Mart Pazar günü, İzmir'in Buca ilçesinde bulunan Hipodrom alanında gerçekleştirilen Newroz etkinliği on binlerin katılımıyla coşkuyla geçti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bu yıl Newroz Ankara'da geçen yıllara oranla daha coşkuluydu.  17 Mart Pazar günü saat 11.00'de Toros Sokak'ta toplanmaya başlayan kitle örgütleri yine aynı yerden yürüyüşe başladı. Yürüyüş boyunca özgürlük, eşitlik, barış ve çözümü dile getiren sloganlar Ankara soğuğunun içini ısıtır haldeydi. Bir saat kadar süren yürüyüşün sonucunda eylem alanı olan Kolej Meydanı’nda kürsü kurulmuş ve eylem alanında “Öcalan'a özgürlük, Kürtlere statü”, “siyasi tutsaklara özgürlük”, “barış ve özgürlük” pankartları görülüyordu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul’da Newroz kutlamaları 17 Şubat Pazar günü Kazlıçeşme Meydanı’nda yapıldı. Sabah saatlerinden itibaren Kazlıçeşme meydanına gelen halk saatler içinde yüzbinlere ulaştı ve Kazlıçeşme Meydanı’nı doldurdu. Devrimci İşçi Partisi de “Barışa ve siyasi çözüme evet! Tasfiyeye, başkanlık sistemine, ekonomik anayasaya, petrol kavgasına hayır!” yazılı pankartla Newroz kutlamalarındaki yerini aldı.

Gerçek'i paylaş:

İşçi ve emekçiler, barışı ve siyasi çözümü ne MİT’in, ne AKP hükümetinin ve Erdoğan’ın ne de sermayenin temsilcilerinin iradesine bırakamaz. İşçi sınıfının çıkarlarını yansıtan bir barış Kürtlere özgür bir statü, Türk ve Kürdün tam eşitliğini; Türk ve Kürdün diğer halklara karşı değil Türk, Kürt ve tüm halkların emperyalizme karşı birliği ve kardeşliğini içerir. Tasfiyeye, başkanlık sistemine, ekonomik anayasaya, petrol kavgasına ve yeni savaşlara karşıdır!

<--break->

Gerçek'i paylaş:
işçilerin birliği beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri