işçi sağlığı ve iş güvenliği

Author(s): 

12 Nisan sabahı, 06:30’da Tekirdağ Çerkezköy’de Boytek isimli fabrikada patlama meydana geldi. Reçine ve kimyasal maddeler üreten fabrikadaki yangın sonucu ortaya çıkan dumandan ve gazdan etkilenen 150’den fazla işçi zehirlendi, Çerkezköy ve Çorlu’da bulunan hastanelerde tedavi altına alındı. Fabrikanın bulunduğu Organize Sanayi Bölgesi’nden ise 5 bin kişi tahliye edildi. İlçedeki sağlık kuruluşları özellikle çocukların dışarıya çıkarılmaması gerektiğini, zehirli gazların insan vücuduna zararlı olduğunu vurguladı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

1 Ekim Cumartesi günü saat 13:00’de İstanbul Tabip Odası'nda İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi toplantısı yapıldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

DİSK İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kadın İşçi Eğitimleri 14-15 Kasım 2015 tarihinde Kartal Ada Otel Büyükada'da yapıldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

1 Kasım oylamasını AKP kazandı ya, şimdi birçok işçinin hayatı tehlikede! Yeni hükümet birçok alanda işçi sınıfının haklarını budamak için aktif politikalar izleyecektir. Bir alanda ise parmağını kıpırdatmayacağı için işçiler ölecektir. “İş kazası” diye bilinen olaylarda binlerce işçi hayata veda edecektir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) 18 Nisan cumartesi günü İstanbul İnşaat mühendisleri odasında işçi sağlığı ve iş güvenliğ

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Torunlar İ

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Basın-yayın organlarında “taşerona müjde” başlıklı haberlerin ardı arkası kesilmese de tıpkı diğer illerde ve iş yerlerinde olduğu gibi Düzce Üniversitesi’nde çalışan taşeron işçilerin de çilesi her geçen gün artarak devam ediyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Mecidiyeköy Torunlar inşaatta 10 işçinin iş cinayetine kurban gitmesi sonucu İnşaat-İş sendikası 8 Eylül gününe bir çağrı yaptı. İçerideki işçilerin inşaat önüne çıkarak eyleme destek verdi. Biz de Gerçek Gazetesi olarak Torunlar Center'da çalışmakta olan güvenlik sebebiyle ismini vermek istemeyen bir işçiyle röportaj gerçekleştirdik. Bize katliamı ve patron baskısını anlattı.

Gerçek'i paylaş:

İşçiler! Soma’yı unutmayalım! O kapitalizmin bize açtığı büyük savaşta son yılların en büyük meydan muharebesiydi. Kapitalistler bize karşı savaş yürütüyor, biz istesek de istemesek de! Öyleyse savaşalım!

Gerçek'i paylaş:
işçi sağlığı ve iş güvenliği beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri