Hurşit Külter nerede

Author(s): 

Külter olayı, Kürt halkının özgürlük mücadelesine katılan birinin kaybedilmiş olmadığını, hayatta olduğunu öğrenerek bir rahat nefes almaya müsait bir olay değildir. Keşke öyle olsaydı! Külter olayı, sayısız soruyu davet eden bir olaydır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter'den 27 Mayıs'tan beri haber alınamıyor. Şırnak'ın merkezinde sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından binlerce insanın evlerini terk etmek zorunda kaldığı günlerde Hurşit Külter, evinden ayrılmayı reddetmiş. En son 27 Mayıs'ta ailesine "Dardayım, gözaltına alınıyorum" şeklinde bir mesaj gönderip helallik istemiş. Ve o günden beri cevaplanmayan bir soru var: Hurşit Külter nerede?

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Demokratik Bölgeler Partisi Şırnak İl yönetiminden Hurşit Külter’den 27 Mayıs 2016 tarihinde gözaltına alınalı beri haber çıkmadı. 1993 konseptinin ana boyutlarından biri gözaltında kaybetme ve kaybedilen kişilerin öldürülmesi idi. Külter olayı uzun yıllardır kaybetme yönündeki ilk adım olabilir. Bu, 1993 konseptinin 2015 konseptine dönüştürülmesinde yeni bir merhale olacaktır. Külter’in sağ olarak ortaya çıkartılması yolunda gösterilecek bir çaba son derecede önemlidir. Bu amaçla dostumuz Ragıp Zarakolu’nun bir yazısını hem Türkçe hem İngilizce olarak yayınlıyoruz.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Tahir Elçi’nin bir cinayete kurban gitmesiyle birlikte 2015 yılı 1993 yılını aratacak düzeye ulaştı. 1993’te Ocak’ta Uğur Mumcu havaya uçurulmuş, Nisan’da Turgut Özal kuşku dolu koşullarda hayatını yitirmiş, Temmuz ayında ise Sivas’ta 33 Alevi ve aydın Madımak Oteli’nde canlı canlı yakılmıştı. 2015 1993’le yarışıyor.

Gerçek'i paylaş:
Hurşit Külter nerede beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri