HÜDA-PAR

Author(s): 

“Sosyal medyada zaman zaman gereksiz tartışmaların yaşandığına şahit oluyorum. Son günlerde şahsım ve partim üzerinden yine böyle malayani bir tartışma başlatıldı. Benim adıma (…) Cumhurbaşkanlığı sözcüsü konuşur. Dolayısıyla başka kimse benim adıma söz sahibi değildir konuşamaz. Kim konuşuyorsa, onlar fitne üretiyor. Bunlara fırsat vermeyeceğiz.”
Tayyip Erdoğan böyle konuştu. Bizi ilgilendiren ilk nokta şu: Neden böyle “malayani” tartışmalar oluyor AKP içinde? Cevap çok yalın: Referandum, her şeye rağmen bir yenilgi oldu da ondan herkes birbirine giriyor.
“Hayır” tarafında ise derhal 2019 tartışması başladı. Tayyip Erdoğan’a karşı cumhurbaşkanı seçimini kazanacak bir aday aranıyor. İnsan hayretlere düşüyor.

Gerçek'i paylaş:

Tayyip Erdoğan “dayanışma” istiyor. Ahmet Davutoğlu “dayanışma” istiyor. Kılıçdaroğlu "dayanışma" vaat ediyor. İşçi sınıfının ve emekçilerin Erdoğan’la, Davutoğlu’yla, AKP’yle “dayanışma” içinde çözebileceği hiçbir problemi yoktur. İşçi sınıfına saldırı cevabını ancak mücadele ile bulur.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Erdoğan’ın kendi siyasi hareketine bağlı ya da müttefik sokak güçleri örgütlemeye girişmesi, kelimenin en dar anlamıyla devletin dışında bir karşı devrim gücü örgütlemesi anlamına gelir. Öyleyse, Erdoğan ve/veya AKP sıradan bir gerici güç olmaktan öteye geçiyor, açık ve aktif karşı devrimci bir güç haline gelmiş bulunuyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

4-5 ay içinde büyük bir demokratik çözüm yaşanabileceği mesajı geldi İmralı’dan. Sorulacak soru şu: DAİŞ’in bu büyük demokratik çözümde nasıl bir yeri olacak?

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Kurban bayramının dördüncü günü başlayan ve yaklaşık bir hafta devam eden ülke çapındaki sarsıntı, 40’a yakın ölümle sonuçlandığından, çoğu insan bu sarsıntıyı bir korku ve kaygı ile karşıladı. Oysa 7 Ekim’de patlak veren olaylar, Kürt halkının bir “serhildan”ıdır, yani isyanıdır, başkaldırısıdır, hatta belki de ayaklanmasıdır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Kurban bayramının son gününde bu yana Türkiye’de yaşananlar, her türlü yalana, demagojiye, saptırmaya konu oldu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Başta Kürtler olmak üzere, Türkiye halklarının DAİŞ (IŞİD-IBSİD) çetelerinin Kobani’nin (Kobanê) içine kadar girmesi ve her an sivil halka yönelik katliama girişmesi olasılığının doğması karşısında ülke çapında gösterdiği tepki bütünüyle haklıdır. Hükümet buna ilan edilmemiş bir OHAL’le, iç savaş örgütü Hizbullah’ı (nam-ı diger HÜDA-PAR’ı) sokağa sürerek ve üst üste işlenen cinayetlerle cevap veriyor. Artık öldürülen gösterici sayısını saptamak mümkün değil, birçok ağır yaralı da var. DAİŞ katillerine destek veren, lojistik ihtiyaçlarını karşılamasını olanaklı kılan, muharip güçlerinin sınırı kalbura çevirmesine izin veren AKP hükümeti, bu katillere karşı ayağa kalkan halka tahammül edemiyor. İç Savaş Bakanı Efkan Ala çete ağzıyla “şiddet misliyle karşılık bulur” diyerek kanun falan tanımayacağını ilan ediyor, polisi cinayete azmettiriyor. AKP hükümeti halkı öldürmeyi derhal durdurmalı, iç savaş çetelerini sokaktan çekmelidir! İlan edilmemiş OHAL uygulamasını kaldırmalı, Kürt halkının protestosunu dile getirmesini engellemekten vazgeçmelidir!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Tayyip Erdoğan kana doymuyor. Hükümetin politikaları bu kez de Diyarbakır Lice’de (Licê) iki can aldı, bir kişiyi ağır yaralı bıraktı, birçok insanı da yaralı. Tayyip Erdoğan cinayet işlemeye ve işletmeye devam ediyor. Bütün bunlar için yargılanacaktır!

Gerçek'i paylaş:
HÜDA-PAR beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri