hırsızlık

Author(s): 

Ulaş Akın ismi tanıdık gelmeyebilir ama Antalya’da kendini yakan ve hastanede hayatını kaybeden işçi kardeşimiz desek herkes hatırlayacak ve yüreği yanacaktır. Ulaş Akın tıpkı Balıkesir Belediyesi önünde kendini yakan Mustafa Birgül gibi, tıpkı meclis önünde kendini yakan Sıtkı Aydın gibi işsizliğe, yoksulluğa dayanamayıp, isyan eden bir kardeşimizdi. Kendini yaktıktan sonar gelen sağlık görevlilerine “bir inşaat şirketinde asgari ücretle çalışıyordum, işimden attılar, çoluk çocuk aç kaldık, bunu protesto için kendimi yaktım” demişti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Edip Uğur’un istifası sitemin ötesinde bir itham niteliğindeydi. Baskı ve tehditle istifa etmeye zorlandığını söyledi: “Kendi adıma şunu söylemeliyim. Yolsuzluğunuz yok, usulsüzlüğünüz yok, başarısızlığınız yok, FETÖ bağlantınız yok. Ve fakat ailenize, evinize kadar ulaşan baskılar, tehdide varan müdahaleler var. Bu katlanılacak durum olmanın ötesine geçmiştir.” Bu sözler yenilir yutulur cinsten değildir ve adeta bir suç duyurusu niteliğindedir. Edip Uğur’u evine ve ailesine kadar ulaşan tehdide varan müdahaleleri kim ya da kimler yapmıştır? Bunlar kimden talimat almıştır?

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Belediyeler söz konusu olduğunda yolsuzluk iddialarının geçiştirilmesi mümkün değildir. Halkın olan biteni öğrenme, eğer kamu kaynakları talan edilmişse bunun hesabını sorma hakkı olduğu gibi eğer bir suç varsa bunun da cezasız kalmaması gerekir. İstifa ise bir ceza değildir ve içinden geçtiğimiz süreçte bir yaptırım olmaktan ziyade iddiaların üstünü kapatmak için kullanılmaktadır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Lula 2002’de iktdara geldiğinden beri ilk kez kişisel olarak yolsuzluk suçlamasıyla karşı karşıya kalmış oldu. Cumhurbaşkanı iken yaptığı bazı ayrıcalıklı işlemler karşılığında iki çok pahalı gayrimenkulün kendisine verilmiş olduğu iddia ediliyor. Bunun üzerine delil karartma/iktidarı aklama rejimi harekete geçti. Dilma, yıllardır köşesinde oturmakta olan Lula’yı kabinesine almaya karar verdi birdenbire! Neden? Çünkü bakanların dokunulmazlığı var. Federal mahkemelerde yargılanamıyorlar. Ancak Anayasa Mahkemesi tarafından yargılanabiliyorlar.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gecenin bir yarısı uyurken içerki odalardan gelen tıkırtıların iki olağan şüphelisi vardır: Hırsız ve kedi.

Gerçek'i paylaş:
hırsızlık beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri