Hindistan

Author(s): 

6 Mart’ta Hindistan’ın Nashik kentinden yola çıkan on binlerce köylü toprak reformu, borçlarının ertelenmesi ve ürettikleri ürünler için daha yüksek fiyat talebiyle yürüyüşe başladı. 6 gün boyunca yürüyen köylüler, 180 kilometre yol kat ederek Bombay kentine ulaştı. Hindistan’ın en büyük şehri olan Bombay’da büyük bir miting düzenlediler. Eylemi, ülkenin en büyük köylü hareketi AIKS (Tüm Hindistan Köylüler Birliği) düzenledi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bazı okurların “doğa olayları bütün tarih boyunca insan soyuna zarar vermiştir, abartmayın” dediğini duymak neredeyse mümkün. Siz hiç Florida Körfezi’nin hemen açığında bir ada olan Küba’da doğal afetlerin böyle büyük zarar verdiğini duydunuz mu?

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

2 Eylül Cuma günü, Hindistan’da dev bir genel grev yapıldı. Bu grev o kadar büyüktü ki, geçen sene 150 milyon işçinin katılımıyla yapılan grevi gölgede bıraktı. Daha herhangi bir rakam açıklanmadan dijital medya kaynaklarında 180 milyon kişinin katılımından bahsediliyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Uluslararası alanda gericilik, sadece IŞİD ya da IBSİD’in Suriye ve Irak’ta elde ettiği mevziler yüzünden ileri adımlar atmıyor.

Gerçek'i paylaş:
Hindistan beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri