Havaİş

Author(s): 

Gerçek gazetesi Şubat ayı başında yayınlanan sayısında “Barış ve siyasi çözüm için yeniden Tekel açılımı” çağrısı yapıyor, gerçek barışın emekçilerle geleceğini belirtiyordu. Petrol-İş sendikası, 12-13 Şubat günlerinde toplanan Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısında kabul edilen sonuç bildirgesinde şunları karar altına aldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

3 Mart günü işçi Şentürk Çavuş, bakım onarım yapılan uçakla fosseptik aracı arasında sıkışarak hayatını kaybetti.

Gerçek'i paylaş:

273 gündür Atatürk havalimanı dış hatlar terminalinde direnen tüm THY işçileri ve Hava-İş Sendikası üyeleri adına herkesi selamlıyorum.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

29 Mayıs 2012 günü grev hakkını savundukları için işten atılan 305 Hava-İş üyesi THY işçisi, her hafta olduğu gibi direnişlerinin  270.gününde de Bakırköy Özgürlük meydanında eylem yaptılar.   

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

29 Mayıs 2012 günü iş bırakma eylemi sonucu 305 THY işçisi işten atılmıştı. Aradan geçen 264 gündür Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali önünde direnen THY işçileri, Bakırköy Özgürlük Meydanında bir eylem yaptılar.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

THY kabin görevlilerinin yeni dönemde giymesi düşünülen üniformalarının basına sızmasının ardından büyük bir tartışma koptu. Kıyafetlerdeki muhafazakar tercih, kapalı olması ve işlenen doğu motifleri tartışmanın odak noktasına yerleşti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

THY işçileri her hafta İstanbul’un başka bir merkezi noktasında gerçekleştirdikleri eylemlerinin sonuncusunu Şirinevler’de gerçekleştirdiler. Her hafta olduğu gibi Devrimci İşçi Partisi militanlarının da yer aldığı bu eylem aynı zamanda 2012 yılının son eylemiydi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

THY İşçileri, direnişlerinin 201. gününü geride bıraktılar.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

29 Mayıs’ta havacılık işkolunda grev yasağına iş bırakarak karşı çıkan ve 305 işçi işten atıldıktan sonra sürekli direnişe geçen THY işçilerinin eylemi, Kasım ayı ile birlikte altıncı ayını doldurdu. Bu altı ay içinde hem Atatürk havalimanının dış hatlar terminalinde hem de her hafta sonu meydanlarda sürekli direnen işçiler en büyük kazanımlarını havacılık işkolunda grev yasağının kalkmasıyla elde ettiler.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Grev haklarını kullandıkları gerekçesiyle THY Yönetimi tarafından işten çıkarılan 305 THY işçisinin direnişi ve her Cumartesi İstanbul’un farklı meydanlarında yaptıkları oturma eylemleri devam ediyor. 8 Aralık saat 14.00’da direnişlerinin 195. Gününde Avcılar Meydanında toplanan işçiler “THY A.O. ve Teknik A.Ş'de işten atılan işçiler geri alınsın” yazılı pankartlarını açarak, 13. Oturma eylemlerini gerçekleştirdiler.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

Havaİş beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri