Hava İş

Author(s): 

Metal işkolunda sayılması kesinleşen THY Teknik'te işçiler zorla ve baskıyla sarı sendika Çelik-İş'e üye kaydediliyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

 

THY yönetimine karşı direnişlerini sürdüren THY işçileri, kendilerine destek vermeye gelenlerle beraber 6 Nisan Cumartesi günü saat 13.30'da Bakırköy'de bulunan Hava-İş Sendikası'nın Genel Merkezi'nden Özgürlük Meydanı'na "Fabrikalar, tarlalar, siyasi iktidar her şey emeğin olacak", "Yaşasın sınıf dayanışması", "AKP'den hesabı emekçiler soracak", "Yaşasın işçilerin birliği, halkların kardeşliği", "Ya 305 dönecek, ya şalterler inecek" sloganları ile yürüdüler.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşten atılan Hava-İş üyesi THY işçileri, direnişin 257.gününü geri bıraktılar. Bakırköy Özgürlük meydanında eylem yapan işçiler, 305 işçi işe iade edilmeden ne mücadelenin biteceğini ne de Toplu İş Sözleşmesinin imzalanacağını haykırdılar.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşten atılan Hava-İş üyesi THY işçileri, işe dönmek için verdikleri mücadelede 250 günü geride bıraktılar. Direnen THY işçileri, 19. Cumartesi eylemlerini Bakırköy Özgürlük meydanında yaptılar.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

THY işçileri direnişlerinin 236. gününde Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda bir saat süren bir eylem ve basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

222 gündür THY yönetimine karşı direnişlerini sürdürmekte olan THY İşçileri, her hafta İstanbul'un farklı bir meydanında gerçekleştirdikleri oturma eylemlerini bu hafta Kartal Meydanı'na taşıdılar.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Hava İş sendikasında örgütlü Türk Havayolları çalışanları her Cumartesi saat 14.00 ile 15.00 arasında yapacaklarını duyurdukları oturma eylemlerini 29 Eylül günü Taksim'deki THY satış ofisi önünde tekrarladılar.

Gerçek'i paylaş:
Hava İş beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri