Hadımköy

Author(s): 

Grev yasağının ardından Mercedes fabrikasında metal işçisinin iradesi karşısında grev yasağının hükümsüz olduğunu ilan eden bildirilerimizi dağıttık. Metal İşçisinin Sesi’nin grev yasağı üzerine çıkarttığı bültenlerle, Cuma namazı çıkışında Mercedes fabrikası işçileri ile buluştuk.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Greif işçilerinin işgali 8.gününde.

Gerçek'i paylaş:

DİSK’in Şişli’de düzenlediği kuruluş yıldönümü etkinliği yarıda kalmıştır. DİSK de etkinlik gibi mazi ile günümüz arasında adeta arafta kalmış durumdadır. DİSK’i bu araftan kurtararak işçi sınıfının mücadelesine tekrar kazandırmak tüm DİSK’lilerin ve işçi sınıfı dostlarının sorumluluğudur. DİSK Yönetim Kurulu derhal olağanüstü bir toplantı yaparak Greif işgalinin kazanması için konfederasyonu seferber etmelidir. DİSK Tekstil bürokratlarının işgali bitirme çabalarının aksine bu işgale destek eylemlerini örgütlemeye girişmelidir. 

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul Hadımköydeki Greif fabrikasında toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde bir sonuç alamayan DİSK Tekstil üyesi işçilerin fabrika işgal

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Hadımköy'de Greif işçilerinin fabrika işgali sürüyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 
 
Greif çuval (Sünjüt) işgalinin 2.gününde mücadele ve direnişle geçti. Fabrikayı işgal eden işçiler, mücadelelerinin ancak taşeronun kaldırılması ve diğer taleplerinin kabul edilmesiyle sona ereceğini söylüyorlar. İşgal, komiteler aracılığıyla yönetiliyor. Direniş komitesinin yanı sıra güvenlik ve yemek gibi komiteler mevcut. 

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

 

İstanbul Hadımköy ve Dudullu’da çuval üretimi yapan Greif(Sunjut) fabrikasında toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, DİSK Tekstil üyesi işçilerin talepleri kabul edilmeyince işgal başladı.

Gerçek'i paylaş:
Hadımköy beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri